بیش از ۷۰۰۰ نفر در سامانه سوادآموزی خراسان شمالی ثبت‌نام کردند

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون هفت هزار و ۱۹۴ نفر در سامانه سوادآموزی استان ثبت‌نام کردند که با ثبت‌نام این میزان در سامانه سوادآموزی استان، سهمیه دوره انتقال 100درصد، تحکیم 102 درصد و سوادآموزی 66درصد محقق شده است.

 

به گزارش شرق 24، مهدی مودی در گفت‌وگو با خبرنگار ما بابیان اینکه تلاش آموزش‌وپرورش انسداد مبادی بی‌سوادی در استان است، اظهار داشت: 98 درصد گروه سنی ده تا 49 سال در استان باسواد هستند.

مودی بابیان اینکه امروزه مفهوم سواد، فقط توان خواندن، نوشتن و محاسبات ساده ریاضی و بهره‌مندی از اطلاعات عمومی نیست، افزود: یادگیری، بازآموزی و آمادگی برای روبه‌رو شدن با شرایط اجتماعی و تصمیم عاقلانه در برابر مشکلات است.

 معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان بابیان اینکه در حال حاضر پنج مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در استان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: این مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در بجنورد، فاروج، شیروان، اسفراین و راز و جرگلان فعال هستند.

مودی افزود: در این مراکز علاوه بر سوادآموزی مهارت‌های مختلف ازجمله مهارت‌های زندگی، مهارت شغلی و غیره بر اساس شرایط و نیاز منطقه به سوادآموزان آموزش داده می‌شود.

وی بابیان اینکه در برخی از نقاط استان بر اساس نیازسنجی تصمیم‌گیری برای ایجاد این مراکز گرفته می‌شود، گفت: هر شهرستانی که 75 سوادآموز در یک مکان داشته باشد امکان ایجاد مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در آنجا مهیا خواهد شد که در حال حاضر منطقه بیدک در حال بررسی برای راه‌اندازی این مرکز است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر