1.5 میلیارد تومان زکات توسط مردم خراسان شمالی پرداخت شد

روستاییان شهرستان بجنورد طی امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند که ۹۴ درصد آن صرف امور حمایتی از محرومان شد.

 

 

به گزارش شرق 24،معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان خراسان شمالی در جلسه شورای زکات بجنورد، میزان مشارکت مردم در سه طرح زکات، صدقات و اکرام ایتام کمیته امداد این شهرستان را اعلام کرد.

 حسن نعمتی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان خراسان شمالی در این جلسه با اشاره به فقر حاکم در این استان، گفت: طبق آمار، کمیته امداد استان خراسان شمالی در مقایسه با سایر استان ها  بیشترین جمعیت مددجو را تحت حمایت خود دارد.

نعمتی با یادآوری اینکه ۱۲ درصد جمعیت استان خراسان شمالی به‌صورت مستقیم از کمیته امداد این استان خدمات دریافت می‌کنند، تأکید کرد: این نهاد برای رسیدگی به این محرومان، نیازمند بسیج تمامی امکانات در حوزه‌های مختلف ازجمله زکات است.

وی با یادآوری اینکه هم‌اکنون ۹ هزار خانوار مرکز این استان تحت حمایت کمیته امداد بجنورد قرار دارند، گفت: این شهرستان دارای هزار و ۱۰۰ یتیم است که تمامی این کودکان از مزایای طرح اکرام ایتام برخوردار هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه حامیان طرح اکرام طی امسال سه میلیارد و۳۰۰ میلیون تومان به ایتام کمک کردند، افزود: تمامی این کمک‌ها طبق نیات خیران صرف امور تحصیل و معیشت و درمان این کودکان شد.

نعمتی در ادامه به بحث صدقات پرداختی در شهرستان بجنورد اشاره کرد و گفت: طی ۹ ماهه امسال مردم شهرستان بجنورد با پرداخت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رتبه اول پرداخت صدقات این استان را کسب کردند که سهم هر مددجوی این شهرستان ۱۵ هزار تومان شد.

وی در ادامه به پرداخت زکات در شهرستان بجنورد اشاره و بیان کرد: روستاییان این شهرستان طی امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند که ۹۴ درصد آن صرف امور حمایتی و تنها شش درصد آن صرف ساخت و مرمت پروژه‌ها شد.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر