اولین رویداد استارت آپ دانش‌آموزان و هنرجویان در خراسان شمالی برگزار می‌شود

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش خراسان شمالی از برگزاری اولین رویداد استارت آپ دانش‌آموزان و هنرجویان در استان خبر داد.

 عباس سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما بابیان اینکه برای اولین بار استارت آب دانش‌آموزان و هنرجویان در استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: هدف از برگزاری رویداد استارت آپ، شناسایی و تقویت و حمایت ویژه از صاحبان ایده و فناوری و کمک به اشتغال آفرینی در استان است.

سعیدی بابیان اینکه استارت آپ از 25 تا 28 بهمن‌ماه جاری برای دانش‌آموزان تمام مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا متوسطه اجرا می‌شود، افزود: دانش‌آموزان، هنرجویان می‌توانند ایده‌های نو را ارِه دهند تا ایده‌های برتر و قابل اجرایی توسط داوران انتخاب و در روز همایش در روز 28 بهمن‌ماه ارائه داده می‌شود.

وی تصریح کرد: با اجرای این مهم بروز فعالیت‌های علمی، عملی، ایجاد روحیه رقابت‌جویی و رقابت‌پذیری، تقویت کار تیمی را به دنبال خواهد داشت که ماحصل آن ایده پردازان و کارفرمایان در کنار یکدیگر به دنبال کارآفرینی، ارائه ایده‌های نو و ایجاد اشتغال و نیز ایجاد فرهنگ کارآفرینی و ایده پردازی در قشر دانش‌آموز است.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش خراسان شمالی بابیان اینکه هم‌اکنون فراخوان شرکت در این رویداد داده‌شده است، گفت: تاکنون بیش از 100 نفراز دانش‌آموزان و هنرجویان در استارت آپ شرکت کردند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر