بهره‌برداری از ۶۸ پروژه جهاد کشاورزی استان طی دهه فجر

رئیس جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: طی ایام‌ دهه فجر ۶۸ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۳۹.۴ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

 

به گزارش شرق 24، عبدالله یوسفی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: با اجرای این پروژه‌ها یک هزار و 148 خانوار بهره‌مند خواهند شد و برای 228 نفر اشتغال جدید ایجاد خواهد شد.

یوسفی تصریح کرد: از این تعداد پروژه بیشترین پروژه‌ها با ۴۷ طرح مربوط به حوزه آب‌وخاک ازجمله آبیاری تحت‌فشار، کانال بتنی، طرح لوله‌گذاری و لایروبی قنوات است.

وی از کلنگ زنی 34 پروژه جدید در حوزه جهاد کشاورزی استان طی دهه فجر امسال نیز خبر داد و عنوان کرد: این پروژه‌ها در شهرستان‌های مختلف بااعتبار 105 میلیارد تومان کلنگ زنی می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بابیان اینکه پروژه‌های کلنگ زنی شامل زنجیره تولید مرغ مادر، پروژه تولید مرغ گوشتی، واحد پرورش شترمرغ و آبیاری تحت‌فشار در سطح دو هزار هکتار است، افزود: همچنین دو مجتمع گلخانه در سطح 50 هکتار در شهرستان اسفراین که مطالعات آن انجام‌شده و 30 هکتار در شهرستان گرمه در راستای مقابله با تنش‌های کمبود آب کلنگ زنی می‌شود.

یوسفی بابیان اینکه کشت گیاهان دارویی از اولویت‌های این سازمان است، افزود: طرح توسعه گیاهان دارویی در شهرستان جاجرم و مانه و سملقان انجام می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه اکنون کشت گلخانه‌ای در مساحت کمتر از سه هزار متر نیز میسر شده است، خاطرنشان کرد: شرکت تعاونی سمنگان در منطقه چمن بید شهرستان مانه و سملقان با رویکرد تولید گل محمدی در سطح 400 هکتار پیش‌بینی‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: همچنین توسعه و تکمیل زنجیره تولید و ابریشم در راز و جرگلان از صفرتا صد و توسعه باغات توت و تکمیل صنایع تبدیلی و تکمیلی از اهداف  و اولویت‌های دیگر این سازمان است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر