شرکت برق استان از مشترکان خود ۲۶ میلیارد تومان طلب دارد

مدیرعامل شرکت برق خراسان شمالی گفت: شرکت برق از مشترکان خود ۲۶ میلیارد تومان طلب دارد که بخش عمده‌ای از این طلب مربوط به صنایع است.

 

 

به گزارش شرق 24، علیرضا صبوری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان از افتتاح ۷۲ پروژه شرکت برق طی دهه فجر خبر داد و عنوان کرد: ۷۲ پروژه برق‌رسانی بااعتبار ۳۸ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان طی ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق استان ۱۵۰ کیلومتر شبکه توزیع، نصب و تقویت ۱۴۰ دستگاه ایستگاه یکپارچه، اصلاح و بهینه‌سازی و تبدیل کابل ضعیف سیمی به کابل خود نگهدار به طول ۴۰۰ کیلومتر برای ارتقای شاخص تاب‌آوری، سه هزار دستگاه ال ای دی با چراغ‌های پرمصرف است ازجمله مهم‌ترین پروژه‌های قابل‌افتتاح است.

مدیرعامل شرکت برق استان افزود: طی امسال سه ساختمان یا دفتر روستایی برای ارائه خدمات به مشترکان راه‌اندازی شده است.

صبوری اظهار داشت: تولید برق در استان ۲.۵ برابر میزان مصرف برق است و ازلحاظ تولید مشکلی وجود ندارد.

وی بابیان اینکه طی سال جاری دو هزار و ۴۰۰ تیر برق جابجا شده است، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال سه هزار تیر برق جابجا شود و نیز برنامه‌ریزی‌ها انجام‌شده است تا پایان سال ۹۷ تمام جابجایی تیر برق‌ها در استان انجام شود.

صبوری بابیان اینکه بیشترین اتفاق برق‌گرفتگی در ساختمان‌های در حال ساخت رخ می‌دهد که طی امسال یک مورد برق‌گرفتگی منجر به فوت در استان وجود داشته است افزود: به‌طور میانگین سالانه با حدود هزار انشعاب غیرمجاز برخورد می‌شود.

صبوری با اشاره به پیشرفت نیروگاه جاجرم تصریح کرد: در حال حاضر شیب بندی زمین این نیروگاه آماده و مقررشده است تا هفته آینده اولین محموله تجهیزات موردنیاز این نیروگاه به استان حمل شود و پیش‌بینی می‌شود تا خردادماه سال آینده زمینه نصب و تولید هفت‌تا ۱۰ مگاوات برق این نیروگاه فراهم شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر