۸۲ متکدی توسط شهرداری بجنورد جمع‌آوری شدند

معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد گفت: ۸۲ متکدی توسط شهرداری بجنورد در ۹ ماه نخست امسال از سطح شهر جمع‌آوری شدند.

 

 

 به گزارش شرق 24، محمدمهدی خاکشور در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه شهرداری متولی نگهداری متکدیان نیست، افزود: از این میزان متکدی جمع‌آوری‌شده طی این مدت ۵۰ نفر مرد و ۳۲ نفر زن بودند.

وی افزود: بر اساس پالایش ۲۵ نفر از این متکدیان به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل داده شدند.

خاکشور افزود: همچنین ۱۸ نفر با قید ضمانت آزاد و یک نفر نیز به شهر محل سکونت اصلی خود بازگردانده شد.

وی با اشاره به اینکه گشت‌های ستاد ساماندهی و جمع‌آوری متکدیان هرروز در سطح استان وجود دارند، بیان داشت: بر اساس تصمیم کمیته پالایش از متکدیان جمع‌آوری‌شده طی این مدت ۵ نفر به خانه سالمندان تحویل داده شدند و در حال حاضر ۶ نفر نیز به‌طور موقت در مرکز سرپناه شهرداری نگهداری می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد گفت: بر اساس قانون، کار جمع‌آوری اولیه متکدیان، اتباع خارجی، معتادان خیابانی و کودکان کار بر عهده شهرداری و سایر دستگاه‌های متولی ازجمله اداره کار، بهزیستی وظیفه ارائه سایر خدمات رادارند.

وی بابیان اینکه شهرداری همچنین برای ساماندهی متکدی گری و فرهنگ‌سازی از سازه‌های تبلیغاتی شهرداری برای ترویج فرهنگ مبارزه با تکدی گری استفاده کرده است، افزود: یک مرکز آقایان و بانوان به‌منظور اقامتگاه موقت برای ساماندهی متکدیان در بجنورد وجود دارد و نیز پیگیری راه‌اندازی مرکز جوادیه تا فصل زمستان ۹۶ هستیم.

خاکشور افزود: همچنین طی این مدت گشت جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان امام‌زاده عباس(ع) در چند نوبت و در مناسبت‌های مذهبی مختلف نیز به درخواست اداره کل اوقاف انجام‌شده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر