شروع به کار مرکز درمان ناباروری استان خراسان شمالی در سال آینده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در حال حاضر یکی از پزشکان این استان در حال گذراندن دوره ناباروری است که پس از اتمام این دوره، نخستین مرکز ناباروری راه‌اندازی خواهد شد.

 

 

به گزارش شرق 24،علی حق‌بین در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: تجهیزات لازم برای راه‌اندازی مرکز ناباروری تأمین‌شده است و این مرکز اوایل اردیبهشت سال آینده در بیمارستان بنت‌الهدی بجنورد شروع به کار می‌کند.

وی از طلب ۱۱۵ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از شرکت‌های بیمه و سایر دستگاه‌های استان خبر داد و عنوان کرد: چند پروژه مرکز بهداشت و پانسیون ازجمله خانه بهداشت ارکان، بیدک، قعله جق، قارلق، ایوب، پایگاه سلامتی شهری صفا، پایگاه سلامتی شهری کامیاب ازجمله پروژه‌های قابل‌افتتاح ایام دهه فجر در استان است.

حق‌بین با اشاره به اینکه در سال 96 تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت و احداث 50 پروژه بهداشتی و درمانی کلید خورد، اظهار داشت: از این تعداد پروژه حدود 20 مورد توسط خیرین و بنیاد نیکوکاران ساخته و افتتاح شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تصریح کرد: تعداد بیمارستان‌های قبل از انقلاب در استان 2 بیمارستان و تعداد تخت بیمارستانی 70 تخت بود که هم‌اکنون 9 بیمارستان با هزار و 127 تخت در استان فعال است و خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

علی حق‌بین تصریح کرد: در حال حاضر در استان 305 خانه بهداشت ، 14 مرکز بهداشتی درمانی شهری، 65 مرکز بهداشتی درمانی روستایی و 48 پایگاه سلامت فعال هستند.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون هزار و 643 دانشجو در این مراکز مشغول به تحصیل هستند، افزود: زمانی که نیاز به نیرویی احساس شود از ظرفیت نیروهای طرحی استفاده خواهد شد.

حق‌بین بابیان اینکه مسائل بین دانشگاه علوم پزشکی و اداره میراث فرهنگی رفع شده است، گفت: این دانشگاه تنها اقدام به مسقف کردن سالن انتظار و ایجاد یک سایبان برای بیماران سرپایی کرده است و هیچ‌گونه ساخت‌وساز جدید مبنی بر اینکه آسیبی برای عمارت مفخم باشد نبوده است.

وی اظهار داشت: در این استان از ظرفیت خیرین که نقش مؤثری در ارتقای پروژه‌های عمرانی دارند کمتر استفاده‌شده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر