موجودی انبارهای هلال‌احمر وضعیت مطلوب ندارد

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: بر اساس استاندارد جهانی ذخایر انبارها به میزان دو درصد جمعیت شهری و یک درصد جمعیت شهرستان‌ها باید در انبارهای هلال‌احمر ۱۶ قلم کالاهای استراتژیک به‌صورت دپو وجود داشته باشد که متأسفانه در حال حاضر انبارهای هلال‌احمر وضعیت مطلوب ندارد.

 

 

به گزارش شرق 24، علی‌اصغر پیوندی در جمع اصحاب رسانه خراسان شمالی بیان کرد: ایران جزو کشورهایی است که از ۴۳ حادثه طبیعی ۳۳ حادثه آن را تهدید می‌کند و باید همواره در برابر خطرهایی احتمالی آماده‌باشیم.

وی اظهار داشت: بروز حوادث مختلف ازجمله زلزله کرمانشاه مشکل خالی بودن موجودی در انبارها را تشدید کرده است به‌طوری‌که در حال حاضر دپوی اقلام ذخیره‌شده در انبارها ۴۰ درصد با استانداردها فاصله دارد.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا با اختصاص اعتبار وضعیت انبارها را به وضعیت قابل قبولی برسانیم عنوان کرد: در خصوص وضعیت اختصاص بودجه در سال 97، امسال وضعیت اعتبار نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به اینکه افزایش تاب‌آوری جامعه از برنامه‌های اصلی هلال‌احمر است، افزود: تلاش می‌کنیم تا نقش هلال‌احمر از انفعالی به مطالبه گری ارتقا یابد.

پیوندی گفت: سه بالگرد امدادی در اوایل سال آینده و  75 دستگاه آمبولانس امداد و خودرو تا انتهای سال جاری به تجهیزات ناوگان امدادی هلال‌احمر افزوده می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور اظهار داشت: با افتتاح آشیانه هواپیما زیرساخت‌های افتتاح‌شده امکان استقرار آشیانه و بالگرد دائمی در استان فراهم می‌شود.

پیوندی خاطرنشان کرد: آشیانه هواپیما در خراسان شمالی چهاردهمین آشیانه در کشور است که هم‌زمان با کردستان امروز افتتاح شد.

وی عنوان کرد: نقش امداد هوایی در کاهش تلفات جاده‌ای در حین انتقال به مراکز درمانی بسیار مؤثر است و آمار تلفات در حمل و انتقال مصدومان حادثه‌های جاده در خراسان صفر است.

وی بابیان اینکه ۵۰ هزار امدادگر در کشور وجود دارد، افزود: آموزش همگانی اساسی است و هزینه برای آموزش همگانی یک نوع سرمایه‌گذاری است و در این زمینه باید تمام دستگاه‌ها همکاری کنند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور تصریح کرد: در حال حاضر 24 بالگرد در هلال‌احمر برای ارائه خدمات در مواقع حوادث وجود دارد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر