اقتصاد مبتنی بر هنر را در استان خراسان شمالی دنبال می‌کنیم

محمدرضا صالحی با حضور در محل اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر استان و در حاشیه این بازدید عنوان کرد: توجه به اقتصاد هنر نه‌تنها باعث افزایش درآمد سرانه هنرمندان می‌شود بلکه در زندگی مادی و معنوی کسانی که تحت تأثیر هنر قرار دارند نیز اثرگذار است.


به گزارش شرق 24،استاندار خراسان شمالی با تأکید بر اینکه اقتصاد مبتنی بر هنر را دنبال می‌کنیم، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا این مهم به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی استان شکل بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه هنر در ایران و اسلام دارای هویت است و شالوده اجتماع و خانواده را شکل می‌دهد، تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌های فجر در استان‌ها و شهرستان‌ها به نشاط افزایی و امیدآفرینی در جامعه و تقویت اقتصاد هنر کمک می‌کند.

وی اکران فیلم‌های جشنواره فجر در استان‌ها را به سبب تسهیل در دسترسی عموم مردم در شهرستان‌ها به فیلم‌های جشنواره دانست و اظهار داشت: گستره فیزیکی این جشنواره که به استان‌ها راه پیداکرده برای آینده‌سازان کشور و نیز هنرمندان و جوانانی که تمایل به پر کردن اوقات فراغت خوددارند مؤثر است.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به نقش مستقیم و غیرمستقیم هنر تئاتر و سینما در زندگی بشر، افزود: از تقویت هنرهای نمایشی در استان به‌شدت استقبال می‌کنیم.

سالن‌های سینما در استان باید گسترش یابند

صالحی با تأکید بر اینکه آمادگی داریم تا کمک‌هایی را به‌منظور گسترش مجموعه‌های فرهنگی و سالن‌های نمایش فیلم و تئاتر در استان داشته باشیم، عنوان کرد: از هر اقدامی که سبب برقراری ارتباط بین مردم با هنر باشد استقبال و در حد توان کمک می‌کنیم.

وی عنوان کرد: با اعتبارات استانی و ارتباطاتی که با سطوح ملی داریم، برای توسعه سالن‌های فرهنگی و هنری به‌خصوص سینما، تئاتر و موسیقی تلاش خواهیم کرد.

استاندار خراسان شمالی همچنین اظهار داشت: سرمایه‌گذارانی که قصد فعالیت به‌منظور ایجاد سالن‌های سینما را دارند همکاری داریم و در خصوص تغییر کاربری زمین، اعطای عوارض و... حداقل و حداکثرها را به نفع سرمایه‌گذار در نظر می‌گیریم.

صالحی با بیان اینکه از تولید و عرضه آثار فیلم‌سازان استان حمایت مالی و پشتیبانی معنوی خواهیم داشت تصریح کرد: آمادگی داریم تا در خدمت هنر و هنرمندان باشیم و در این راستا پایتخت موسیقی مقامی کشور را در خراسان شمالی بنا خواهیم کرد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر