۵۰ درصد از روستاهای استان از اینترنت برخوردار نیستند

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات خراسان شمالی گفت:۵۰ درصد از روستاهای استان هنوز از اینترنت برخوردار نیستند و اجرای این امر در دستور کار قرار دارد.

 

به گزارش شرق 24، علی مرتضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه با عقد قرارداد با پیمانکار بر اساس فازبندی مقررشده است تا این روستاها از اینترنت بهره‌مند شوند، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها برای جانمایی پوشش اینترنت در ۴۴۸ روستای خراسان شمالی انجام‌شده است که امیدواریم طی سال آینده اجرای زیرساخت‌های اینترنت بخش زیادی از این روستاها عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: به‌منظور جانمایی برای پوشش اینترنت پرسرعت در۴۴۸ روستای استان اعتباری معادل ۱۱۳ میلیارد ریال در نظر گرفته‌شده است که با اجرای زیرساخت این تعداد روستا ۹۲ درصد از روستاهای استان از اینترنت برخوردار خواهند شد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات خراسان شمالی با بیان اینکه درزمینهٔ شاخص‌های ای سی تی عقب‌ماندگی‌هایی در استان وجود دارد، گفت: در برخی از شاخص‌ها امسال روند رشد را داشته‌ایم از جمله در اپراتور همراه اول در کشور جایگاه ۲۹، ایرانسل جایگاه ۱۱ رایتل ۳۱ و در اینترنت نیز جایگاه ۳۰ را در کشور داریم که با همکاری بیشتر بخش خصوصی می‌توانیم بسیاری از این شاخص‌ها را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به پروژه‌های افتتاح‌شده  در دهه فجر، گفت: پوشش دهی خدمات ارتباطی ایرانسل برای۱۷۵ روستای فاقد ارتباطات در استان با اعتبار ۲۰۶ میلیارد ریال انجام‌شده است.

مرتضوی عنوان کرد:همچنین نصب و راه‌اندازی ۲۴ دستگاهATM به روستاهای فاقد این امکان با اعتباری معادل ۲۸ میلیارد ریال طی این ایام صورت گرفت.

مرتضوی با اشاره به توسعه شبکه تلفن همراه استان با ارتقاء BTS های همراه به 3Gو4G از طریق اپراتورها، عنوان کرد: پروژه زیرساخت تدبیر در ایستگاه‌های استان(آشخانه،شیروان،بجنورد) باهدف امکان افزایش بستر پهنای باند انتقال از جمله استفاده در شبکه ملی اطلاعات به اتمام رسیده است، گفت:  شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای خرید زمین جهت احداث ایستگاه زیرساخت مخابراتی در شهر آشخانه هزینه شده است.

مرتضوی افزود: همچنین طی این ایام ۱۳ باجه نمایندگی پست‌بانک با یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات خراسان شمالی گفت: با ارتقای خدمات طی چهار سال اخیر ظرفیت پهنای باند در استان رشد ۱۳.۵ برابری داشته است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر