کسب رتبه هجدهم استانداری خراسان شمالی در ارزیابی تخصصی وزارت کشور   

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی در نشست کمیته مدیریت عملکرد، سلامت اداری و صاینت از حقوق مردم، از اعلام نتایج ارزیابی عملکرد استانداری ها از سوی وزارت کشور و ارتقای این استان به رتبه ۱۸ در شاخص های تخصصی خبر داد.

 

به گزارش شرق 24، محمود دلپسند در این نشست اظهار داشت: ارزیابی وزارت کشور بر اساس شاخص های عمومی و تخصصی هر یک با شش محور بوده که بر این اساس جایگاه خراسان شمالی در ارزیابی شاخص های تخصصی از رتبه 29 در سال 94 به رتبه 18 در سال 95 ارتقا یافته است.

وی افزود: شاخص های عمومی مانند فناوری اطلاعات، منابع انسانی، ساختارها، الکترونیکی کردن فرآیندها و ... مختص به حوزه خاصی نیست و تمامی دفاتر باید به ارتقای این موارد توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: تمامی دفاتر مکلف هستند تا در چارچوب شاخص های اعلام شده از سوی وزارت کشور مجموعه خدمات را احصا و فرآیندهای دستیابی به آن را ترسیم و در گام بعدی برای الکترونیکی کردن این فرآیندها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: وظایف دفاتر به طور ویژه در شاخص های اختصاصی مشخص شده است و اگر مشکل و ایرادی در الکترونیکی کردن فرآیندها وجود دارد، این دفاتر باید با مرکز متبوع برای خروج از فهرست شاخص های ارزیابی مکاتبه داشته باشند چرا که ملاک ارزیابی ما بر اساس محورهای مشخص شده وزارت کشور است.

دلپسند تاکید کرد: در شاخص هایی با عملکرد مطلوب حفظ وضع موجود و در شاخص هایی با عملکرد ضعیف، علت یابی و رفع نواقص باید در دستور کار دفاتر باشد و بار دیگر تاکید می کنم دفاتر مکلف به الکترونیکی کردن شاخص های شناسه دار خود هستند.

گفتنی است در این نشست بر اساس ارزیابی وزارت کشور در بخش شاخص های تخصصی دفاتر امور سیاسی و انتخابات، امور اجتماعی و فرهنگی و هماهنگی امور اقتصادی و جذب و سرمایه گذاری و در شاخص های عمومی دفاتر بازرسی و مدیریت عملکرد، فناوری اطلاعات و اداری و مالی استانداری بالاترین امتیاز را کسب کرده اند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر