قیمت طلا به بالاترین رقم در ۶ هفته گذشته رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دیروز بعد از آنکه انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از نرخ تورم آمریکا، احتمال افزایش مجدد نرخ بهره در سال جاری میلادی را کاهش داد و کره شمالی با پرتاب یک موشک بالستیک، موجب تقویت سرمایه گذاری ها در بازارهای امن شد، قیمت طلا به بالاترین رقم در طی 6 هفته گذشته رسید.

آمارهای منتشر شده در مورد رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم سال و هزینه های نیروی کار نیز موجب تضعیف ارزش دلار شد و این سبب ارزان تر شدن طلا برای دارندگان ارزهای غیر دلاری گشت.

کارستن فریچ، تحلیلگر کومرزبانک گفت: «این آمارها یک کاهش قابل توجه در نرخ های تورم سالانه آمریکا را نشان داد... بنابراین فدرال رزرو عجله ای برای افزایش نرخ بهره نخواهد داشت.»

طلا نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد می شود و ارزش دلار را تقویت می کند که هیچ کدام از اینها به نفع قیمت طلا نیست.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 10 دلار و 49 سنت، معادل 0.83 درصد افزایش به 1269 دلار و 64 سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز تا رقم 1270 دلار و 38 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از 14 ژوئن تاکنون بود. بدین ترتیب قیمت طلا برای سومین هفته متوالی افزایش یافت.

قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه اوت، در پایان معاملات دیروز با 0.7 درصد افزایش به 1268 دلار و 40 سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا به دلیل انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی و آشفتگی های سیاسی، دیروز کاهش داشت. بازارهای بورس جهان نیز دیروز با افت شاخص ها مواجه بود.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها، دیروز قیمت نقره با یک درصد افزایش به 16 دلار و 69 سنت رسید.

انتهای پیام/193

نظرات

ارسال نظر