۱۰ هزار اشتراک جدید فاضلاب در سال ۹۷ واگذار می‌شود

مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: ۱۰ هزار اشتراک جدید فاضلاب در سال ۹۷ واگذار می‌شود.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اتفاقیه، غلامحسین ساقی بابیان اینکه در حال حاضر در استان ۱۷ درصد از شاخص متوسط کشوری ازلحاظ برخورداری از فاضلاب عقب هستیم، افزود: به دلیل این عقب‌ماندگی استان باید اجرای فاضلاب و واگذاری انشعاب طی برنامه ششم با همین سرعت و حتی بالاتر ادامه پیدا کند تا علاوه بر جبران عقب‌ماندگی، برنامه جاری پوشش ۲۵ درصد رشد برخورداری از فاضلاب نیز اتفاق بیافتد.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به این اهداف و اجرای کامل فاضلاب در استان و رفع عقب‌ماندگی‌ها نیاز به هم سویی و هماهنگی مردم و مسئولان، به‌ویژه شورای شهر و شهرداری داریم.

مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: برخی از شهرداری‌ها همچون اسفراین و شیروان هماهنگی خوبی برای اجرای طرح فاضلاب داشتند اما برخی از شهرداری‌ها نظیر شهرداری بجنورد همکاری خوبی ندارند.

ساقی با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت تحت پوشش طرح فاضلاب در اسفراین بیش از ۹۰ درصد است، افزود: در گلستان شهر همکاری شهرداری خوب بوده است و طی پنج ماه گذشته ۱۵.۵ کیلومتر فاضلاب اجراشده است اما در بجنورد به دلیل عدم صدور مجوز از سوی شهرداری طی این مدت نصف این میزان نیز اجرانشده است.

وی بابیان اینکه در شیروان نیز طی این مدت ۱۰ کیلومتر شبکه فاضلاب اجراشده است، افزود: ظرفیت واگذاری بیش از ۹ هزار انشعاب فاضلاب در استان در حال حاضر وجود دارد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر