۶۶درصد سهم ابلاغی بانک‌های خراسان شمالی در تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی در سیزدهمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان از پرداخت ۶۶ درصدی سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی بانک‌های عامل استان خبر داد.

 

به گزارش شرق24، محمود دلپسند در این نشست اظهار داشت: امسال سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی 20 میلیارد تومان، سهم بانک صادرات ۱۰ میلیارد و سهم بانک‌های تجارت و سپه هر یک ۵ میلیارد تومان است.
وی افزود: مجموع سهم ابلاغ‌شده برای تمامی بانک‌ها 9 و نیم میلیارد تومان بوده که تاکنون از این میزان 6 میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان یعنی معادل 66 درصد آن پرداخت‌شده است که این مبلغ پرداختی نسبت به‌کل سهم استان یعنی 20 میلیارد تومان حدود 31.5 درصد است.
وی افزود: بانک‌های عامل مکلف هستند تا دهم اسفندماه جاری علاوه بر رساندن این میزان به 80 درصد پیگیر ابلاغ مابقی سهم خود از مرکز باشند.
دلپسند در ادامه به معرفی 1751 طرح مشاغل خانگی به بانک‌های استان اشاره و تصریح کرد: ارزش طرح‌های معرفی‌شده بالغ‌بر 21 میلیارد تومان است که از این میزان 67 درصد طرح‌ها به شعب ارسال و برای 43 درصد از این طرح‌های ارسال‌شده پرداختی انجام‌گرفته است.
وی ادامه داد: تاکنون عملکرد بانک سپه رضایت‌بخش بوده و از بقیه بانک‌ها می‌خواهیم در این زمینه بیشتر تلاش کنند و هم‌چنین تأکید می‌کنم دستگاه‌های اجرایی با ایجاد تعاملی دوطرفه برای پیگیری طرح‌های معرفی‌شده و معرفی طرح‌های جایگزین در صورت نیاز برای جذب صددرصدی این تسهیلات اقدام کنند.
وی همچنین خطاب به مدیران کل نهادهای حمایتی استان تأکید کرد: تلاش کنید تا این منابع ارزان‌قیمت بین اقشار مختلف جامعه به‌درستی توزیع شود.
انتهای پیام/


نظرات

ارسال نظر