پرداخت ۱۳۰۰ وام ازدواج در ۴ روز

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در اجرای دستورالعمل بانک مرکزی و طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ، شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور از اول مرداد نسبت به پرداخت این تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط اقدام، و طی چهار روز ابتدایی ماه قریب به 1300 فقره تسهیلات ده میلیون تومانی پرداخت کرده است.

 طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مناسبت دهه کرامت آغاز و طی مرداد و شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. در این طرح، بانک قرض الحسنه مهر ایران خود را موظف می داند با در نظر گرفتن اولویت استان های محروم و کمتر برخوردار و افرادی که از قبل در نوبت دریافت این تسهیلات بوده اند نسبت به اعطای وام قرض الحسنه ازدواج طبق دستورالعمل جدید اقدام کند.
به طور متوسط بین 70 تا 100 هزار نفر در ماه به سامانه ازدواج بانک مرکزی مراجعه کرده و ثبت نام می‌کنند و بانک‌ها نیز اهتمام و تلاش لازم برای پرداخت این نوع تسهیلات را معمول می نمایند؛ با این حال هم اینک نزدیک به 500 هزار نفر در صف انتظار دریافت وام ازدواج قرار دارند که امیدواریم با اجرای این طرح صف دریافت کنندگان وام به زیر 50 هزار نفر کاهش یابد.
بانک قرض الحسنه مهر ایران با اجرایی کردن طرح ضربتی ازدواج جوانان، از اول مرداد ماه سال جاری و در مدت چهار روز ابتدایی ماه نزدیک به تعداد 1300 فقره تسهیلات ازدواج پرداخت کرده است.
شایان ذکر است، این بانک طی چهارسال اخیر، در راستای مسئولیت اجتماعی خود و در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید با هدف تحکیم بنیان خانواده، ترویج و سهولت اجرای سنت حسنه ازدواج و افزایش امید به زندگی در کشور بالغ بر 8 هزار و 266 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به 215 هزار زوج واجد شرایط پرداخت کرده و انتظار میرود با اجرای این طرح، تعداد افراد منتظر در صف دریافت تسهیلات به شکل چشمگیری کاهش یابد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر