واگذاری پروژه در خراسان شمالی به کندی پیش می رود

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان بابیان اینکه حدود 300 پروژه عمرانی در اولویت واگذاری به بخش خصوصی است، گفت: دستگاه‌های اجرایی خود باید برای واگذاری پروژه‌ها تلاش داشته باشند اما متأسفانه یا راغب نیستند و یا با مشکلات نظارتی روبه‌رو هستند و ازاین‌رو برای واگذاری دست‌به‌عصا راه می‌روند.

 

به گزارش شرق 24، مجید پور عیسی با اشاره به اینکه تاکنون استقبال بخش خصوصی از اجرای پروژه‌های عمرانی مناسب نبوده به‌طوری‌که امسال تنها سه مورد از پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذارشده است، عنوان کرد: اگر رغبت دستگاه اجرایی و همت آنان وجود داشته باشد، راهکار هم پیدا می‌شود البته دستگاه‌های نظارتی هم باید در این زمینه کمک کنند.
وی با تأکید بر اینکه در سال 97 به‌صورت جدی برای واگذاری پروژه‌ها وارد خواهیم شد و دراین‌باره تلاش دوچندانی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: اکنون منابع برای اجرای پروژه‌ها کم و اولویت‌ها بسیار زیاد است بر این اساس آمادگی داریم با تخفیف‌های پیش‌بینی‌شده در دستورالعمل پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذار شود.
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان بابیان اینکه پروژه‌هایی که به بخش خصوصی واگذار و اجرایی شود ماندگارتر و بادوام است تصریح کرد: برای سرعت دادن به اجرای پروژه‌های اجرایی، تسهیلات تکمیلی هم در دستور کار است و پروژه‌ها بر اساس پیشرفت، تسهیلات یارانه دار دریافت می‌کنند.
پور عیسی عنوان کرد: البته این مشوق‌ها به دستگاه‌ها اعلام‌شده اما استقبال نشده است و از طرفی یک مشکل اصلی در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، نداشتن همت مناسب در شورای برنامه‌ریزی استان و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها دراین‌باره است.
وی اظهار کرد: اگر شورا و کمیته برنامه‌ریزی همت والا داشته باشند و اعتباری برای ادامه اجرای پروژه‌ای که قابل‌واگذاری است نگذارند، دستگاه موظف می‌شود پروژه را واگذار کند. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به ایرنا گفت: پروژه‌های ورزشی، گردشگری، بهداشت و درمان، آب و راه ازجمله پروژه‌هایی است که بخش خصوصی می‌تواند برای تکمیل آن وارد عرصه شود.
اکنون یک هزار و 780 پروژه عمرانی در خراسان شمالی ناتمام است. 

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر