ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات در استان تا پایان فروردین‌ماه97

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان شمالی بر ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا پایان فروردین‌ماه ۱۳۹۷ در استان خبر داد.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اتفاقیه، نورالله ابراهیمی اظهار داشت: بر اساس تصمیمات اتخاذشده هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات فارغ از موضوع کارشناسی یا غیر کارشناسی آن از هم‌اکنون تا پایان فروردین‌ماه ۱۳۹۷ ممنوع است.

تشدید نظارت بر قیمت کالاها و بازار اصناف

ابراهیمی عنوان کرد: گشت مشترک هرماه در سطح بازار وجود داشت اما برای اسفند و فروردین نظارت‌ها با شدت بیشتر و به‌صورت ویژه برای تمام کالاها و اصناف ازجمله پوشاک، آجیل و غیره انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های نظارتی بر بازار عید نوروز از بهمن‌ماه گذشته شروع‌شده است و این طرح تا پایان فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، افزود: اکیپ‌های نظارتی به‌طور مرتب از واحدهای صنفی، رستوران‌ها و نیز تمام واحدهای ارائه‌دهنده خدمات و توزیع کالا بازدید خواهند داشت.

وی بابیان اینکه دو طرح نظارتی برای اسفند و فروردین پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: یک طرح نظارتی برای خدمات سفر و نیز ایام تعطیلات در نظر گرفته‌شده است که هم‌اکنون مقدمات کار انجام‌شده و اکیپ‌ها به‌منظور نظارت و بازرسی، بعدازظهر در سطح بازار حضور دارند و هر چه به عید نزدیک می‌شویم این نظارت‌ها تشدید می‌شود.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه طی سنوات گذشته ۱۵ اکیپ و امسال نیز به همین میزان اکیپ در صبح و بعدازظهر تا پایان تعطیلات بر بازار نظارت خواهند دارند، اظهار داشت: تلفن ۱۲۴ و همچنین مردم به‌صورت اینترنتی می‌توانند گزارش و شکایات خود را به این سازمان منعکس کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

برپایی نمایشگاه بهاره در سه شهرستان

ابراهیمی همچنین از برپایی نمایشگاه بهاره در سه شهرستان بجنورد با بیش از ۲۷ غرفه و شیروان و مانه و سملقان با بیش از ۵۰ تا ۶۰ غرفه خبر داد.

وی بابیان اینکه نمایشگاه‌ها از اواخر هفته آینده شروع و تا ۱۲ روز ادامه می‌یابد، افزود: کالاهای موردنیاز مردم در این نمایشگاه‌ها با۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف عرضه می‌شود و کمیته ارزیابی قیمت‌ها نیز بر قیمت‌ها نظارت دارد.

میوه موردنیاز شب عید در خراسان شمالی تأمین‌شده است

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی و دبیر کمیسیون تنظیم بازار محصولات کشاورزی و دامی استان نیز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: همانند سال‌های گذشته میوه موردنیاز برای شب عید در استان تأمین‌شده و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

حضرت قلی حیدری با اشاره به اینکه تمام میوه‌های موردنیاز برای ایام عید در استان بر اساس برنامه کمیسیون تنظیم بازار تأمین‌شده است، اظهار کرد: میوه موردنیاز در دسته‌بندی‌های طرح تنظیم بازار در روزهای پایانی سال و ایام تعطیلات نوروز باقیمت مناسب و یارانه‌ای باهمکاری سازمان صنعت و معدن و اصناف مورد اعتماد این سازمان توزیع می‌شود.

توزیع کالاهای اساسی به‌منظور تنظیم بازار استان

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی و دبیر کمیسیون تنظیم بازار محصولات کشاورزی و دامی استان بابیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای توزیع اقلام اساسی و ضروری تنظیم بازار در آستانه عید نوروز انجام‌شده است، اظهار داشت: اقلام اساسی و ضروری موردنیاز تنظیم بازار از بهمن‌ماه در استان آغازشده است و تا پایان فروردین‌ماه ادامه دارد.

حیدری افزود: به‌منظور تنظیم بازار توزیع مرغ منجمد باقیمت هر کیلو ۶۲۰۰ تومان، گوشت قرمز منجمد باقیمت هر کیلو ۲۲۸۰۰تومان، برنج هندی ۱۱۲۱ هر کیلو ۵۶۰۰، برنج هندی پی آر ۱۱ هر کیلو۲۶۰۰تومان، برج تایلندی هومالی هرکیلو۳۹۰۰ تومان تا پایان فروردین جهت استفاده مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

نظرات

ارسال نظر