یک میلیارد ۴۱۰ میلیون تومان برای تحصیل دانشجویان و دانش آموزان محروم هزینه شد

یک میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان برای هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان محروم تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی طی ۱۰ ماهه امسال هزینه شده است.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اعلام اینکه حمایت از دانش آموزان مناطق محروم ازجمله اولویت‌های این نهاد است، گفت: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های کمیته امداد این استان حمایت از دانش آموزان و دانشجویانی است که در مناطق محروم سکونت دارند.

 اهرابی با یادآوری اینکه هم‌اکنون هفت هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت این نهاد قرار دارند، افزود: کمیته امداد خراسان شمالی با ارائه خدمات متناسب با نیاز این دانش آموزان و دانشجویان به رشد و ارتقاء وضعیت تحصیلی آنها کمک می‌کند وهم اکنون کمک‌های قابل‌توجهی از ابتدای تحصیل به این افراد تا زمان فارغ‌التحصیلی آنها ارائه‌شده است.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه کمک‌های کمیته امداد خراسان شمالی  به دانشجویان در دو سرفصل تأمین شهریه مراکز دانشگاهی و سایر نیازمندی‌های ارائه می‌شود، بیان کرد: شهریه دانشجویان متناسب با رشته و مقطع تحصیلی پرداخت می‌شود و همچنین در بخش دوم نیز در قالب کمک‌هزینه تحصیلی بابت هزینه خوابگاه، ایاب ذهاب و خرید سایر ملزومات ارائه می‌شود.

 مدیرکل کمیته امداد این استان با بابیان اینکه کمیته امداد خراسان شمالی طی ۱۰ ماهه امسال بیش از یک میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان برای هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان و همچنین شهریه دانشجویان تحت حمایت هزینه کرده است، افزود: از این مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان برای دانش آموزان و ۷۶۰ میلیون تومان نیز برای شهریه دانشگاه دانشجویان تحت حمایت این نهاد هزینه شده است.

 اهرابی با تأکید بر اینکه کمیته امداد خراسان شمالی برای ورود دانشجویان فارغ‌التحصیل به بازار کار نیز برنامه‌های ویژه‌ای در دست اجرا دارد، عنوان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پس از استعداد سنجی و آموزش متناسب با رشته تحصیلی و همچنین دریافت تسهیلات خودکفایی برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند.

 وی در ادامه به خدمات کمیته امداد این استان به دانش آموزان اشاره کرد و گفت: دانش آموزان در حال تحصیل تحت حمایت این نهاد علاوه بر هزینه پوشاک از کمک‌هزینه‌های کلاس تقویتی، کمک‌هزینه تحصیلی دختران و پسران مشغول به تحصیل در مدارس فنی و حرفه‌ای، معرفی به سایر خوابگاه‌ها بهره‌مند‌می شوند.

 مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اعلام اینکه سال گذشته متوسط سرانه پرداخت کمک‌های تحصیلی این نهاد به هر دانش‌آموز تحت حمایت ۶۵ هزار تومان بود گفت: امسال این رقم به ازای هر دانش‌آموز تحت حمایت به ۱۰۲ هزار تومان افزایش‌یافته است.

 وی در پایان به شیوه‌های آسان پرداخت کمک به دانش آموزان محروم اشاره کرد و گفت: مردم سخاوتمند این استان می‌توانند با مراجعه به سایت emdad.ir و یا از طریق شماره‌گیری کد #۰۵۸*۸۸۷۷* کمک‌های نقدی خود را به دانش آموزان دانشجویان نیازمند اختصاص دهند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر