نخستین کارناوال گل، توسط شهرداری بجنورد راه اندازی می‌شود

  شهردار بجنورد گفت: در آستانه فرا رسیدن نوروز، نخستین کارناوال نوروزی گل در این شهر راه اندازی می شود.

 

به گزارش شرق 24، روح الله براتیان اظهار کرد: این کارناوال در روزهای 26، 27 و 28 اسفند ماه امسال در آستانه نوروز راه اندازی می شود و به شهروندان گل هدیه می کند.

وی افزود: اجرای برنامه های شاد، اجرای موسیقی های سنتی، نواختن ساز و دهل و گرداندن سینی های هفت سین از برنامه های جانبی این کارناوال است.

وی خاطرنشان کرد: در این کارناوال، حاجی فیروز، به عنوان عید نوروز، در شهر حاضر شده و آمدن عید را به شهروندان مژده خواهد داد.

شهرتکانی در بجنورد

شهردار بجنورد در بخش دیگر سخنان خود شهرتکانی شهر را از دیگر برنامه ها در آستانه نوروز عنوان و اظهار کرد: این طرح به همکاری شورای شهر، شهرداری و سازمان های مردم نهاد در روز 25 اسفند اجرا می شود.

براتیان گفت: در این روز، پاکسازی معابر حدفاصل میدان کارگر تا مصلی امام خمینی(ره) و میدان شهید تا مصلی امام خمینی(ره) در دستور کار است.

به گفته وی این طرح ساعت 10 آغاز می شود.

سبزه و ماهی قرمز به جای پسماند خشک

شهردار بجنورد گفت: در طرح دیگری که در آستانه نوروز انجام می شود، شهروندان بابت تحویل پسماند خشک، سبزه و ماهی قرمز دریافت می کنند.

وی تصریح کرد: این طرح توسط سازمان پسماند شهرداری در برخی از محله های شهر بجنورد انجام خواهد شد و در آن، شهروندان، در قبال عرضه پسماندهای خشک خود، سبزه و ماهی دریافت می کنند.

شهرار بجنورد گفت: شهرداری برای ایجاد فضای شاد در شهر آمادگی دارد و در تلاش است تا فضای خوب و مناسب در شهر ایجاد شود و در این زمینه زیباسازی شهر، رفت‌ و روب و لکه‌گیری معابر و خط ‌کشی عابر پیاده انجام می شود همچنین بهسازی بوستان ها، روشنایی معابر و کاشت درخت در دستور کار قرار دارد.ش

نظرات

ارسال نظر