سگ‌ها به چه افرادی حمله می‌کنند!

مطالعات اخیر نشان می‌دهند تمایل گاز گرفتن سگ‌ها نسبت به افرادی که وحشت زده و مضطرب هستند بسیار بیشتر است.

در حقیقت داشتن اعتماد به نفس بالا می‌تواند مانع از تحریک سگ‌ها شود. محققان دانشگاه لیور پول اخیرا دریافته اند افراد مضطرب و وحشت زده که از آرامش نسبی کمتری بر خوردار هستند، بیشتر مورد توجه این حیوانات قرار می‌گیرند.

این اولین مطالعه‌ای است که نشان می‌دهد شخصیت و احساسات افراد گوناگون بر روی عملکرد سگ‌ها تاثیر گذار است.

در این مطالعه ۷۰۰ نفر در رابطه با ثبات احساسی خود در مقابل عکس العمل سگ‌ها مورد پرسش قرار گرفتند.

دکتر Carri Westgarth از اپیدمیولوژی و سلامت دانشگاه لیور پول بیان می‌کند، "هر چه از ثبات احساسی کمتری بر خوردار باشید احتمال گاز گرفتن شما توسط سگ‌ها بالاتر می‌رود."

"روان رنجوری و بدخلقی یا نوروتیسیزم یکی از دلایل شناخته شده‌ای است که با موجب تحریک سگ‌ها می‌شود و در نهایت عکس العمل‌هایی مانند گاز گرفتن را به همراه دارند."

"برای پیشگیری از این مسئله بهتر است هدف ویژه‌ای برای نزدیکی به آن‌ها داشته باشید."

در انگلستان نزدیک به ۸.۵ میلیون سگ وجود دارد، و بیش از ۶۵۰۰ نفر سالانه به دلیل جراحات وارده از این حیوانات به بیمارستان‌های کشور مراجعه می‌کنند.

Caroline Kisko یکی از اعضای Kennel کلاب بیان می‌کند، "نحوه برخورد سگ‌ها با افراد گوناگون اغلب وابسته به این مسئله است که انسان‌ها چه رفتاری در مقابل آن‌ها نشان می‌دهند. بنا براین مهم است که بهترین روش‌های بر قراری ارتباط را شناسایی کنند و سپس نزدیک شوند و یا در ابتدا از صاحبان سگ‌ها بخواهند که کنترلشان کنند. کارولین معتقد است هرکس نمی‌تواند به راحتی در اطراف سگ‌ها قرار بگیرد، و حداقل باید شیوه بر قراری ارتباط با آنها را بداند."
 
سگ‌ها به چه افرادی حمله می‌کنند!

"حمله و یا گاز گرفتن سگ‌ها می‌تواند به دلایل مختلفی رخ بدهد. با اینکه این حوادث بسیار نادر هستند، اما با توجه به جمعیت سگ‌ها در انگلستان این امر می‌تواند از اهمیت ویژه ای بر‌خوردار باشد." از طرفی دیگر  سگ‌ها یک عضو خوب از هر جامعه‌ای محسوب می شوند.

"بنابراین بهتر است تمامی سگ‌ها از سن کم و زود هنگام آموزش ببینند تا خطر چنین رفتار‌هایی کاهش بیابد."

این آزمایش در نهایت نشان داد که احتمال مورد حمله قرار گرفتن مردان تقریبا دو برابر زنان است.

پرونده‌های بیمارستانی نشان می‌دهند احتمال گاز گرفتن افراد توسط سگ‌ها، ۷۴۰ نفر از هر ۱۰۰،۰۰۰ نفر است، اما نتایج این نظر سنجی آمار متفاوتی را ارائه داد. ۱۸۷۳ نفر از هر ۱۰۰،۰۰۰ نفر–تقریبا سه برابر میزان رسمی مورد اعلام شده.

یکی از هر سه مورد گاز گرفتگی سگ‌ها (۳۳%) به درمان نیاز دارند و تنها یک درصد (۰.۶%) نیازمند درمان‌های بیمارستانی است.

این تحقیق در مجله Journal of Epidemiology and Community Health منتشر شده است.

منبع: تلگراف

نظرات

ارسال نظر