تاکید استاندار خراسان شمالی بر رفع مشکلات ایثارگران

  استاندار خراسان شمالی در دیدار با مشاور عالی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جامعه ایثارگران بر رفع مشکلات به ویژه تامین مسکن جامعه ایثارگران تاکید کرد وگفت: مراقبت و مواظبت از ایثارگران به لحاظ روحی، روانی، عاطفی، مادی و معنوی از وظایف ماست.

 

به گزارش  شرق 24 و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در این دیدار با تبریک پیشاپیش 22 اسفند سالروز شهید و تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان امام راحل، رسیدگی به مسائل و مشکلات این جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: پرداخت وام تکمیلی مسکن به ایثارگران مستلزم آورده اولیه و یا تسویه وام مرحله نخست می باشد که در بسیاری از موارد آنان را با مشکل روبرو می کند و از رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران می خواهیم تا اعتباری خارج از شمول در اختیار بنیاد شهید استان ها جهت رفع اینگونه مشکلات قرار دهند.

صالحی با اشاره به سخنان امام راحل در مورد ایثارگران که آنان چشم و چراغ ملت هستند،اظهار داشت: رفتارها و فعالیت ها باید به گونه ای باشد که به درستی از این جامعه ارزشمند بهره مند شویم و بنابراین وظیفه ای سنگین بر دوش بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش شود مخالفت ها و انتقادات تبدیل به دشمنی نشود، ادامه داد: بنیاد شهید به عنوان تولیت مجموعه ایثارگران باید مراقب نگاه های مختلف حتی منتقد که در جهت تقویت نظام و نه تضعیف آن است، باشد و بار دیگر تاکید می کنم مباحث خدمات رسانی و سرکشی از تمامی خانواده ایثارگران به عنوان سهامداران اصلی نظام جمهوری اسلامی از وظایف ماست و در بسیاری از موارد برقراری ارتباط عاطفی گره گشای مشکلات آنان خواهد بود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه به سیاست های استان در حوزه امور ایثارگران اشاره داشت: اولویت ما در بازدید و سرکشی از خانواده های ایثارگران با آنانی می باشد که تا کنون دیداری با آنان صورت نگرفته است.

محمد رضا صالحی افزود: دیدار با خانواده های شهداء و ایثارگران حداقل وظایف ما در برابر آنان است و یکی از افتخارات من در ایام دهه فجر امسال سرکشی از 13 خانواده شهید می باشد.

صالحی در ادامه وجود روابط دوستانه و صمیمانه میان مدیران و مسئولان را یکی از ویژگی های برجسته استان معرفی کرد و گفت: این ارتباط دوستانه برای ما ارزشمند بوده و آن را با هیچ چیزی تغییر نمی دهیم و این بدان معناست که اگر فردی بخواهد به گوشه ای از این ارتباطات لطمه ای وارد کند جزء این خانواده نیست.

در ادامه این دیدار مشاور عالی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هم اظهار داشت: ارزیابی استان ها بر اساس شاخص های تنظیم شده توسط سازمان اداری استخدامی می باشد که بر اساس ارزیابی صورت گرفته 23 استان نمره خوب را کسب کرده اند که خراسان شمالی یکی از این استانهاست.

محمود پاکدل به اقدامات دولت برای رفع اشتغال جامعه ایثارگران اشاره داشت و افزود: در یازده ماهه سپری شده در سال جاری 11 هزار نفر در سطح کشور مشغول به کار شده اند که مسئله اشتغال حدود 4 هزار از آنان با دریافت وام های مرتبط با اشتغالزایی حل شده است.

پاکدل مطرح کرد: اقتدار نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و رشادت های جانبازان آزادگان می باشد و امروز ایثار و شهادت به یک فرهنگ و حرکت توقف ناپذیر در جامعه تبدیل شده است و مورد استقبال نهضت های کشورهای اسلامی می باشد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر