موج خبری پس از سخنرانی رئیس‌جمهور/ مشکلات مردم همچنان در حاشیه!

همه جناح های سیاسی بر این واقعیت متفقند که اکنون «مشکلات اقتصادی» اولویت اول کشور است و باید بر آن تمرکز شود، اما...

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، اظهارات اخیر دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم، در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی مانند برخی مواضع ایشان در ماه های گذشته به موضوعی جنجالی و حاشیه ساز تبدیل شده است.


برخی رسانه های اصلاح طلب نیز مانند گذشته با پوشش این اظهارات و ایجاد یک موج رسانه ای به این حاشیه سازی کمک کردند.

 

 

اظهارات رئیس جمهور همچنین مورد توجه رسانه های غربی و ضد انقلاب قرار گرفته و آن ها نیز مشتاقانه به انعکاس آن پرداخته و حول محور آن مانور داده اند.

 

 

گذشته از آنکه دولتمردان و بویژه آقای روحانی در ماه های اخیر به جای پاسخگویی به مطالبات مردم و گزارش دهی در رابطه با میزان عمل کردن دولت به وعده  های خود، به حاشیه سازی و اظهارات جنجالی می پردازند، که جام نیوز قبلا در گزارشی جامع به بررسی این موضوع پرداخته است، مسئله ای که باید مورد توجه قرار گیرد، عملکرد برخی رسانه های داخلی در این رابطه است.

 

هر چند هر یک از روزنامه ها و رسانه های کشور به گونه ای به یکی از احزاب تمایل داشته و خط فکری مشخصی دارند، اما به نظر می رسد انعکاس مشکلات و مطالبات مردم و تلاش برای رفع کاستی ها و بازخواست از مسئولین، وظیفه عمومی رسانه ها است و سرپوش گذاشتن بر مشکلات در راستای تمایلات حزبی به هیچ وجه توجیه پذیر نخواهد بود.

 

همه جناح های سیاسی بر این واقعیت متفقند که اکنون "مشکلات اقتصادی" اولویت اول کشور است و باید بر آن تمرکز شود. در چنین شرایطی وقتی هر یک از مسئولین به جای پاسخگویی به طرح مسائل جنجالی و حاشیه ای بپردازد، رسالت رسانه ای ایجاب می کند که نسبت به آن هشدار داده شود نه اینکه رسانه ها به بستر ساز چنین رویکردی تبدیل شوند.

 

البته قبلا نیز شاهد بی توجهی این رسانه ها به رسالت خبری خود بوده ایم؛ یک بام و دوهوای برخی رسانه های اصلاح طلب در بررسی مسائل گوناگون از جمله نوسانات نرخ ارز در دولت های مختلف، موضوعی است که جام نیوز پیش از این مورد بررسی قرار داده (بیشتر بخوانید) و پاسخی از سوی آن ها به همراه نداشته است. به هر حال شاید بتوان از کنار چنین مواردی با اغماض گذشت؛ اما اهمال درباره مطالبات مردمی و عدم پوشش مناسب مسائلی چون بیکاری روزافزون جوانان، تورم و کاهش قدرت خرید مردم، بی نتیجه ماندن برجام و ... چطور؟!

 

موضوع وقتی جالب تر می شود که با یک جستجوی ساده متوجه می شویم حتی رسانه ای مانند بی بی سی نیز برای منصف جلوه دادن خود به انعکاس انتقادات مردمی از دولت و عدم پاسخ گویی رئیس جمهور نسبت به مشکلات موجود و طرح مباحث انحرافی و جنجالی پرداخته است.

 

 

یکی از مخاطبین در خبری تحت عنوان "واکنش مردم به صحبت های روحانی" می گوید: «آقای روحانی! شما می گویید خیال مردم راحت باشد؟ مردم مشکلات را با همه وجودشان احساس می کنند؛ شما بگویید خیالتان راحت باشد، مشکلات حل می شود؟!

 

یکی دیگر از مخاطبین عنوان می کند: «آقای روحانی در صحبت های خود هیچ برنامه مشخصی برای قیمت دلار نداشت...»


و دیگری می گوید: «پنج سال از قول های روحانی می گذرد؛ شما قول دادید که ارز را تک رقمی می کنید؛ اگر ارز تک رقمی شود اقتصاد کشور ثبات پیدا می کند.»

 

سوال اینجاست که در صورتی که رئیس جمهوری از جناح مخالف در راس قدرت باشد، واکنش این رسانه ها به همین صورت خواهد بود؟!

 

506

نظرات

ارسال نظر