واگذاری پروژه آلومینا ایران منتفی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با بیان اینکه در حال حاضر پروژه شمش آلومینا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمام دستگاه و تجهیزات  موردنیاز خریداری شده است و در نیمه نخست سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

یحیی نیکدلاظهارداشت: هم‌زمان با این موضوعات اولویت ما تعیین تکلیف و خروج شرکت آلومینا از لیست واگذاری و یا تعویق آلومینا بود که با پیگیری‌های انجام شد و خوشبختانه حدود یک ماه گذشته طی برگزاری نشستی این شرکت برای همیشه از لیست واگذاری به بخش خصوصی خارج شد و روند خارج شدن سایر صنایع بزرگ استان از لیست واگذاری به بخش خصوصی نیز در حال پیگیری است.

به گزارش اتفاقیه، یحیی نیکدل در نشست خبری با اصحاب رسانه خاطرنشان کرد: شاید بازگشت شرکت های بزرگ استان از لیست واگذاری، به بخش دولتی از لحاظ کارشناسی مناسب نباشد اما در شرایط فعلی استان که خصوصی‌سازی بیشتر به خصوصی بازی شباهت دارد جز ایجاد خسارت نتیجه دیگری ندارد.

 وی با بیان اینکه واگذاری شرکت آلومینای جاجرم در شرایط کنونی به مصلحت دولت، نظام و استان نبود، افزود: چند سال این پروژه در لیست واگذاری بود و مدیران در زمینه سرمایه‌گذاری و توسعه  فازهای دیگرشمش آلومینا در سردرگمی بودند ولی اکنون این واحد در جهت توسعه پیش خواهد رفت و بستر برای سرمایه‌گذاری باز می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با بیان اینکه تمام گردش مالی و ارزش‌افزوده آن در داخل استان است ونفع آن به استان می‌رسد، افزود: در حال حاضر پیگیری برای جذب و استخدام نیرو برای پروژه آلومینا درحال انجام است.

نیکدل تصریح کرد: برخی از این پروژه‌ها از جمله کارخانه اسید سولفوریک، بهنوش شیروان، واحد تولید هیدرولیک فرمان در شهرک بیدک، فاز چهارفولاد آماده بهره‌برداری شده است که نیمه نخست سال آینده  با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر