سال ۱۴۰۰ سال پایان مدارس دونوبته در استان خراسان شمالی است

 

استاندار خراسان شمالی در آیین گشایش دبیرستان پسرانه ۹ کلاسه دانش بجنورد گفت: هدف‌گذاری ما این است که سال ۱۴۰۰ سال پایان مدارس دو نوبته در خراسان شمالی باشد.

محمدرضا صالحی در این مراسم اظهار داشت: ایجاد و گسترش فضاهای آموزشی جدید از سیاست‌های اصلی دولت تدبیر و امید است و این هدف در استان در حال پیگیری است اما به دلیل قدمت بالای 50 سال مدارس در شهرهایی با گذشته تاریخی بالا مانند بجنورد، اسفراین، شیروان، گرمه و ... اعتباراتی علاوه بر نوسازی و بازسازی مدارس در این شهرستان‌ها باید صرف تخریب فضاهای آموزشی قدیمی‌شود و بیشترین اعتبارات هزینه شده در بخش جایگزینی فضای جدید است.

وی افزود: یک سال پس از سفر تاریخی مقام معظم رهبری به خراسان شمالی، دولت تدبیر و امید روی کارآمد و با تلفیق اعتبارات سفر رهبری و تخصیص اعتبارات دولت با نگاه ارتقای آموزش و فضاهای آموزشی امروز شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ایجاد فضاهای آموزشی جدید و بازسازی و نوسازی مدارس قدیمی هستیم.

وی ادامه داد: با اعلام آمادگی اداره کل منابع طبیعی مشکل زمین برای ایجاد فضای آموزشی جدید در روستاها وجود ندارد و در شهرها نیز باید دستگاه‌های مربوط مانند شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی همکاری‌های لازم را داشته باشند تا در گام نخست با حل مشکل زمین بتوانیم اعتبارات لازم را تخصیص دهیم.

گفتنی ست؛ پروژه دبیرستان پسرانه 9 کلاسه دانش بجنورد با 21 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از محل ردیف سفر مقام معظم رهبری به استان با زیربنای هزار مترمربع ساخته‌شده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر