در یگان ۸۲۰۰ ارتش اسرائیل چه خبر است؟

این افسر اطلاعاتی در خلال گفت‌وگو با روزنامه‌نگاران صهیونیستی اذعان کرد که ایران به لحاظ پیشرفت تکنولوژیکی، یک ابرقدرت به شمار می‌رود و بخش اطلاعات نظامی اسرائیل، ایران را یک دشمن سخت و دشوار می‌داند.

به گزارش فرارو به نقل از روزنامه رأی‌الیوم، یک افسر اطلاعاتی بلندپایه در بخش اطلاعاتی ارتش اسرائیل که به دلیل حساسیت موضوع نامش فاش نشده، طی دیداری با تحلیلگران رسانه‌های عبری گفت بزرگ‌ترین چالش یگان 8200، جمع‌آوری اطلاعات درباره ایران است.

این مقام اطلاعاتی تصریح کرد ایرانیان از رهبر معظم انقلاب دستور نمی‌گیرند بلکه آنها بر اساس سیاست‌هایی که رهبری در سخنرانی‌هایش بیان می‌کند، عمل می‌کنند.

بنا به گفته امیر بوحبوط، تحلیلگر نظامی وبگاه والا (Walla) افراد یگان مزبور تلاش می‌کنند راهبرد جمهوری اسلامی و جزئیات دقیق عملکرد سپاه را بفهمند.

این افسر اسرائیلی گفته اسرائیل در جنگ‌های آینده با موشک‌های زمین به هوای ساخت ایران مواجه خواهد شد. وی افشا کرد که رژیم صهیونیستی، «منابع بسیار بزرگی» برای شناسایی آنچه که او آن را قاچاق سلاح‌های پیشرفته از ایران به سوریه و لبنان نامیده، اختصاص می‌دهد. بنا بر اظهارات این افسر بلندپایه، یگان 8200 «به دقت استقرار نظامی ایران در سوریه را برای کسب اطلاعات دقیق، رصد می‌کند.»

این افسر اطلاعاتی در خلال گفت‌وگو با روزنامه‌نگاران صهیونیستی اذعان کرد که ایران به لحاظ پیشرفت تکنولوژیکی، یک ابرقدرت به شمار می‌رود و بخش اطلاعات نظامی اسرائیل، ایران را یک دشمن سخت و دشوار می‌داند.

به گفته این افسر، جنگ الکترونیکی‌ای که اسرائیل علیه ایران انجام می‌دهد، با جنگ الکترونیکی اسرائیل با جهان عرب متفاوت است.

افسر اطلاعاتی اسرائیل گفت: «ایران از لحاظ تکنولوژیکی و تسلیحاتی که در اختیار دارد، در بالاترین طبقه دشمنان اسرائیل قرار دارد.»

افسر اسرائیلی بدون اینکه جزئیات بیشتری اعلام کند گفت جنگ سایبری می‌تواند «تحولات مهمی» در ایران ایجاد کند.

این منبع اطلاعاتی اسرائیلی مدعی شد که یگان 8200 با همکاری یگان شنود توانست یک حمله سایبری ایران علیه دفاتر دولتی در تل‌آویو و همچنین علیه «نهادهای ویژه» اسرائیلی را خنثی کنند.

به گفته این مقام اطلاعاتی «بخش بزرگی» از سربازان یگان 8200 علاوه بر زبان فارسی، بر زبان عربی هم مسلط هستند. زیرا بسیاری از آنان دو دهه پیش به اسرائیل مهاجرت کرده‌اند. این مهاجران از خانواده‌های «ایرانی‌الاصل» هستند.

گفتنی است که شعبه اطلاعات ارتش اسرائیل، بزرگترین دستگاه اطلاعاتی اسرائیل است. براساس منابع اسرائیلی، یگان 8200 ارتش اسرائیل، تنها یگان مرکزی مسئول فرماندهی جنگ سایبری است.

منابعی در تل آویو می‌گویند هدف یگان 8200، ارائه یک دیدگاه اطلاعاتی کامل است. فرمانده این یگان دارای درجه سرتیپ است. جمع‌آوری اطلاعات در این یگان بر نیروهای انسانی متکی بوده و از سه طریق حاصل می‌شود: رصد و شنود، تصویربرداری  و پارازیت.

ماموریت یگان مزبور به گونه‌ای است که به ابزارهای پیشرفته نیاز پیدا می‌کند. دولت رژیم صهیونیستی، برای تهیه ابرازهای مورد نیاز این یگان، مجتمع صنایع نظامی اسرائیل را به خدمت آن در آورده است.

در همین رابطه، عمیر رایبوبورت، سردبیر وبگاه اسرائیل‌دیفنس، گفته پیشرفت تکنولوژیکی اسرائیل تا حدود زیادی در عملیات شنود یگان 8200 به کار گرفته می‌شود. به ادعای رایبوبورت، کامپیوتر‌های پیشرفته این یگان، می‌توانند پیام‌های دارای اهمیت اطلاعاتی را از میان میلیون‌ها تماس و میلیاردها کلمه، رصد کنند.

نظرات

ارسال نظر