کمبود اعتبار باعث توقف ۸پروژه کلیدی حوزه آب استان شد

قائم‌مقام شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی از توقف ۸ پروژه مهم استان به علت کمبود اعتبارات خبر داد و گفت: پروژه‌های سد بش قارداش، احداث خطوط بین مخازن آب‌رسانی به شهر بجنورد، حوزه میانی آب‌رسانی به شهر شیروان، بند انحرافی و کانال آغمزار، بند انحرافی و کانال انتقال اینچه سفلی، احداث کانال و استخر پساب فاضلاب بجنورد، انتقال آب بیدواز به شهرک صنعتی و مطالعه و ساماندهی رودخانه‌های مرزی ازجمله پروژه‌هایی است که به علت کمبود اعتبارات و افزایش مطالبات پیمانکار متوقف‌شده است.

 

 

نعیمی در نهمین نشست بررسی مسائل استان با تشریح اعتبارات بخش آب استان، اعتبار مصوب این شرکت در سال ۹۵ و از محل‌های مختلف را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ۱۲۱ میلیارد تومان از این مبلغ تخصیص‌یافته است، این در حالی است که به علت عدم پذیرش اسناد از سوی پیمانکار ۴ میلیارد تومان از این مبلغ جذب نشده است و مجموع اعتبارات جذب‌شده سال ۹۵ این شرکت ۱۱۷ میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: اعتبار مصوب سال ۹۶ شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی تنها ۷۰ میلیارد تومان است که ۵۹ درصد آن تاکنون تخصیص‌یافته و جذب‌شده است.به گفته نعیمی برای جذب مانده این اعتبار نیز مشکل خاصی وجود ندارد و تا پایان سال مالی جاری جذب خواهد شد.

قائم‌مقام شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در نهمین نشست بررسی مسائل استان گفت: در مدیریت آب، بحث‌های زیادی وجود دارد اما تنها جمع‌بندی که الان شده، مدیریت پیوسته و جامع است.

نعیمی تصریح کرد: در مدیریت جامع، همه ذی‌نفعان باید کمک کنند و یک دستگاه خاص مثل آب منطقه‌ای نمی‌تواند به نتیجه برسد.

وی از پایین رفتن سطح آب زیرزمینی ۱۲ دشت استان نیز خبر داد و گفت: بر اساس اندازه‌گیری‌های دقیق از ۱۲ دشت استان که بر اساس چاه‌های پیزومتر، مشاهده‌ای و... اندازه‌گیری شده است سطح آب این دشت‌ها نسبت به پارسال پایین‌تر رفته است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر