برپایی ۸۰۲ پایگاه نیکوکاری در استان خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از برپایی ۸۰۲ پایگاه ثابت و سیار در سراسر استان به مناسبت آغاز سال جدید به‌منظور کمک به نیازمندان خبر داد.

 

 

 به گزارش شرق 24، عباس اهرابی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال در روزهای 16، 17 و 18 اسفندماه جاری جشن نیکوکاری در ۸۰۲ پایگاه ثابت و سیار برگزار خواهد شد.

اهرابی افزود: از این میزان پایگاه پیش‌بینی‌شده 16 پایگاه ثابت، 18 پایگاه سیار، 622 پایگاه در مدارس و 56 پایگاه در مساجد و ۵۹ پایگاه در مراکز نیکوکاری و ۳۷ پایگاه بسیج و روستاها در نظر گرفته شده است، همچنین 140 هزار پاکت نیز در مدارس استان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته دو میلیارد و 700 میلیون تومان در جشن نیکوکاری جمع‌آوری شد، تصریح کرد: برای امسال پیش‌بینی می‌شود تا چهار میلیارد تومان در جشن نیکوکاری از سوی خیرین جمع‌آوری شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی همچنین از اجرای طرح هبه خبر داد و افزود: در این طرح هم استانی‌ها می‌توانند هم‌زمان با خانه‌تکانی وسایل و لوازم منزل که نیاز ندارند را برای کمک به نیازمندان با پیامک 30003358 در اختیار کمیته امداد قرار دهند.

اهرابی بابیان اینکه همانند هرسال توزیع بسته‌های غذایی به نیازمندان در ایام شب عید انجام می‌شود، افزود: طی امسال سه هزار و ۹۰۰ مدد جوی جدید جذب و سه هزار و ۸۰۰ مددجوی از تحت پوشش کمیته امداد خارج‌شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ هزار خانوار نیازمند شامل ۵۴ هزار مددجو تحت پوشش این نهاد است که طی امسال14 هزار و 500 نفر از مددجویان در بخش درمان از خدمات بیمه بهره‌مند شدند و نیز هم‌اکنون 109 بیمار خاص و ۸۱۷ بیمار صعب‌العلاج تحت پوشش این نهاد است.

وی افزود: همچنین  6 هزار و 300 دانش‌آموز و هزار طلبه تحت حمایت این نهاد است، اظهار داشت: ۱۰۰ هزار جوان در آستانه ازدواج جهیزیه پرداخت شد و اکنون هیچ جوان پشت نوبت دریافت جهیزیه وجود ندارد.

 

به گزارش اتفاقیه،مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اظهار گلایه نسبت به فعالیت برخی از مؤسسات خیریه در استان، گفت: کار این مؤسسات به‌طور غیرقانونی است و باید این مؤسسات تمام خدمات خود را شفاف‌سازی کنند و باید مشخص شود این مؤسسات کمک‌های خیرین را در چه راهی هزینه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ نظارتی بر فعالیت و هزینه کرد این مؤسسات انجام نمی‌شود که این امر غیرقانونی است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر