جوسازی وزیر خارجه فرانسه قبل از سفر به تهران + فیلم

وزير خارجه فرانسه، در نظر دارد در سفر این هفته خود به تهران، برنامه دفاعی و موشکی ایران و تلاش برای حفظ برجام در کانون مذاکرات خود قرار دهد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، ژان ايو لودريان، وزير خارجه فرانسه که روز دوشنبه ۱۴ اسفند راهی تهران می‌شود، مدعی شده است اگر ایران خواستار بازگشت به جامعه بین المللی باشد باید نگرانی‌های ناشی از برنامه موشکی و نقش تهران در درگیری‌های خاورمیانه را برطرف کند.

 

او گفت: «ما بلند پروازی‌های ایران در مورد برنامه موشکی‌اش، به خصوص موشک‌های بالستیک را بسیار نگران کننده و مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌دانیم.»

 

وزیر خارجه فرانسه اضافه کرد: «ما باید اقداماتی انجام دهیم که توانایی‌های موشکی بالستیک ایران همسایگانش را تهدید نکند. این تهدیدی بیشتر علیه امنیت منطقه‌ای است که هم اکنون با تهدید روبروست.»

 

این اظهارات در حالی است که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تنها ساخت موشک های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را منع کرده است؛ موشک هایی که ایران هیچگاه به سمت آنها نرفته است.

 

فعالیت های منطقه ای ایران هم در حالی با اعتراض غربی ها مواجه است که موجب نابودی داعش و دیگر گروه های تروریستی شده است اما کشورهای غربی با حضور در منطقه نه تنها عملا کاری از پیش نبرده اند بلکه با حمایت های بی شائبه از برخی گروه ها و دولت ها، بر ناامنی و بی ثباتی افزوده اند.

 

فیلم/ سخنان وزیر خارجه فرانسه

 

 

106

 

نظرات

ارسال نظر