یک نماینده دیگر به حوزه انتخابیه استان خراسان شمالی افزوده می‌شود

نماینده 5 شهرستان استان با اشاره به تصویب طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس، گفت: بر این اساس، یک نماینده دیگر به حوزه انتخابیه خراسان شمالی افزوده می‌شود.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اتفاقیه، علی قربانی اظهار داشت: در طرحی که در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس به تصویب رسیده، مقرر شده است حوزه‌های انتخابیه بجنورد و راز و جرگلان 2 نماینده و حوزه‌های گرمه و جاجرم و مانه و سملقان نیز مجموعاً یک نماینده در مجلس داشته باشند.

وی با بیان اینکه این طرح طی اولین فرصت در صحن علنی مجلس نیز طرح و به تصویب می‌رسد، عنوان کرد: بر این اساس تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه استان از 5 نماینده به 6 نماینده افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد:  بر اساس اصل 64 قانون اساسی، دولت می‌تواند هر 10 سال با توجه به عوامل انسانی، جغرافیایی، سیاسی و نظیر آن‌ها حداکثر 20 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه کند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان افزود: وزارت کشور، وزارت اطلاعات و مرکز پژوهش‌های مجلس به همراه نمایندگان کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس طرح افزایش تعداد نمایندگان را بازبینی و برای ارائه به صحن علنی آماده کردند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر