گسترش فرهنگ نیکوکاری وظیفه همگان است

امام‌جمعه جاجرم در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این شهرستان گفت: گسترش فرهنگ نیکوکاری و کمک به همنوع وظیفه همه آحاد جامعه است.

 

 

حجت‌الاسلام سید محمد موسوی افزود: با توجه به اینکه در آستانه سال نو قرارگرفته‌ایم باید در جهت رشد فرهنگ نیکوکاری در جامعه تلاش کنیم تا نیازمندان نیز بتوانند سال نو را با آرامش آغاز کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از معروف‌هایی که باید در ایام نوروز بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد صله‌رحم است که در دین اسلام نیز بر این معروف بسیار تأکید شده است.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در ادامه خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی در این ایام نظارت خود را بر بازار بیشتر کنند تا در حق مصرف‌کنندگان و کسبه بی‌عدالتی صورت نگیرد تا مردم نیز بتوانند خرید نوروز خود را با اطمینان خاطر انجام دهند.

وی گفت: مردم جاجرم نیز سعی کنند خرید مایحتاج عید نوروز خود را از کسبه شهر تهیه کنند تا شاهد رونق اقتصادی در خود شهر باشیم و کسبه نیز نسبت به رعایت انصاف در فروش عدالت را رعایت نمایند.

به گزارش اتفاقیه، حجت‌الاسلام موسوی افزود: یکی از راه‌های اثر گذار جهت امربه‌معروف تذکر لسانی است که گروه‌هایی از طرف ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان در نظر گرفته شده تا با تذکر لسانی در ایام نوروز از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر