شرط تمدید قرارداد کی‌روش/ کدام گزینه، شفر یا برانکو؟!

در روزهایی که بحث سرمربیگری شفر و برانکو در تیم‌ملی مطرح شده، داورزنی آب پاکی را روی دست همه ریخت.

 به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، در روزهایی که بحث سرمربیگری شفر و برانکو در تیم‌ملی مطرح شده، داورزنی آب پاکی را روی دست همه ریخت.


در هفته‌های اخیر اخبار مختلفی درباره قطعی شدن رفتن کارلوس کی‌روش از ایران بعد از جام‌جهانی در محافل ورزشی منتشر شده است. حتی برای مقطعی رسانه‌های ازبکستانی از توافق مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور با مربی پرتغالی حال‌وحاضر ایران منتشر کردند و سپس اعلام شد که سرمربی آینده ازبک‌ها توافق نهایی حاصل شده و بعد از جام‌جهانی او معرفی خواهد شد. از آنجایی که قرارداد کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران بعد از پایان کار تیم‌ملی در جام‌جهانی به پایان خواهد رسید،‌ خیلی‌ها تصور می‌کنند که در همان مقطع او هدایت تیم‌ملی ازبکستان را برعهده خواهد گرفت.


اطلاعیه فدراسیون در حمایت از کی‌روش
حرف و حدیث‌ها درباره آینده تیم‌ملی و همکاری با کی روش به قدری زیاد شد که در برخی رسانه‌های داخلی خبری منتشر شد مبنی بر این‌که مدیران فدراسیون فوتبال هم تمایل زیادی به ادامه همکاری با سرمربی فعلی ندارند. درنهایت البته جنجال به قدری بالا گرفت که فدراسیون مجبور شد در اطلاعیه‌ای از حمایت همه‌جانبه از برنامه‌های کی‌روش حرف بزند با این وجود هیچ شفاف‌سازی کاملی پیرامون برنامه‌ها برای مذاکره با کی‌روش در راستای تمدید قرارداد انجام نشد.


گزینه‌های احتمالی جانشینی
نکته قابل تأمل اینجاست که شرایط فوتبال ایران ایجاب می‌کند مدیران فدراسیون بعد از جام‌جهانی هم هدایت تیم‌ملی را به یک مربی خارجی بسپارند تا رضایت عمومی را داشته باشند. از آنجایی که جام ملت‌های آسیای ٢٠١٨ چند ماه بعد از جام‌جهانی در امارات برگزار خواهد شد،‌ فدراسیون فرصت چندان زیادی برای مذاکره و انتخاب یک مربی جدید خارجی برای تیم‌ملی ندارد. به این ترتیب از نظر کارشناسان تنها سه راه وجود دارد. یا این‌که هر طور شده قرارداد کی روش تمدید شود و با مربیان امتحان پس داده‌ای چون برانکو ایوانکوویچ یا وینفرد شفر قرارداد سرمربیگری تیم‌ملی امضا شود. یک احتمال دیگر هم عقد قرارداد با یک مربی بزرگ‌ و صاحبنام خارجی در سطح کی‌روش است که بعید به نظر می‌رسد چنین اتفاقی رخ بدهد.


فدراسیون منتظر نتایج تیم‌ملی در جام جهانی
با وجود این شرایط، ابهامات با نزدیک شدن به روزهای پایانی حضور کی‌روش در تیم‌ملی بیشتر می‌شود و کسی نمی‌داند مدیران فدراسیون برای آینده واقعا چه برنامه‌ای دارند .البته یک نظریه این بوده که مهدی تاج و همکارانش منتظر هستند تا ببینند نتایجی که تیم کی‌روش در جام‌جهانی کسب خواهد کرد به چه شکل خواهد بود.


داورزنی: تکلیف کی‌روش بعد از جام‌جهانی مشخص می‌شود
محمدرضا داورزنی معاون ورزش و قهرمانی وزارت ورزش البته روز گذشته به ابهامات مربوط به پایان قرارداد کی‌روش واکنش نشان داد و در جمع خبرنگاران این صحبت‌‌های مهم را انجام داد و گفت: «اولویت فعلی ما آمادگی تیم‌ملی برای حضور در جام‌جهانی است و هرآنچه کی‌روش و فدراسیون فوتبال برنامه‌ریزی کرده‌اند، تدارک می‌بینیم. ورود به این بحث‌ها که کی‌روش بعد از جام‌جهانی چه می‌کند به همان بعد از جام‌جهانی باز می‌گردد و از اختیارات خود ایشان و فدراسیون فوتبال است.»

خبرورزشی

110

نظرات

ارسال نظر