مقدمات صدور تولیدات روستاییان و عشایر استان خراسان شمالی فراهم می‌شود

استاندار گفت: بهره‌مندی از استعدادها و ظرفیت‌های متنوع بالقوه روستایی و عشایری می‌تواند یکی از کارآمدترین ابزارها در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد لذا مقدمات صادرات محصولات روستاییان و عشایر استان را مورد پیگیری قرار می‌دهیم.

 

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر در  محل نمایشگاه بین‌المللی تهران با بیان این‌که نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر به همت معاونت توسعه روستایی و عشایری ریاست جمهوری برگزارشده، افزود:این نمایشگاه از آغاز به کار دولت تدبیر و امید هرساله با حضور تمامی استان‌ها به‌خصوص خراسان شمالی برگزار می‌شود.
صالحی با اشاره به اینکه اقدامات معاونت عمرانی استانداری در برپایی غرفه‌های این نمایشگاه قابل‌تحسین است، تصریح کرد:تمام شهرستان‌های استان توانمندی‌های خود را اعم از محصولات عشایر و روستاییان در این نمایشگاه بین‌المللی به نمایش گذاشته‌اند ضمن اینکه شاهد اجرای موسیقی‌های محلی این استان نیز هستیم.
وی خواستار ارائه بهتر در نوع بسته‌بندی محصولات، افزایش فرآوری و ارائه محصولات جدید از سوی روستاییان و عشایر استان شد.
صالحی همچنین لازمه اقتصاد مقاومتی را مردمی محور بودن دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی باید از یک‌سو درون‌زا باشد که در این خصوص شاهد تولیدات خوب روستاییان و عشایر توانمند هستیم و از سوی دیگر باید برون‌گرا یعنی صادرات محور باشد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر