استیضاح ربیعی هم‌اکنون نیز ارزشمند و دارای منفعت است

نماینده مردم 5 شهرستان استان در مجلس در خصوص استیضاح وزیر کار گفت: نمایندگان اعتقاددارند که استیضاح ربیعی هم‌اکنون نیز ارزشمند و دارای منفعت است چراکه حتی اگر ما بخواهیم این مسئله را در مقیاس محلی موردبررسی قرار دهیم، این بررسی را می‌توان الگویی برای کل کشور در نظر گرفت.

 

به گزارش شرق 24،علی اکبری افزود: ربیعی در استان خراسان شمالی به‌عنوان جانشین فرمانده سپاه اقتصاد مقاومتی و در استان مازندران و گلستان از طرف دولت مأموریت داشت که بستری را جهت اشتغال‌زایی ایجاد نماید اما متأسفانه وی زمینه و بسترهای اشتغال‌زایی را از دست داد.

اکبری عنوان کرد: حتی در خصوص وعده‌هایی که پیش‌تر از سوی رئیس‌جمهور به مردم داده و یا کلنگ‌هایی که از جانب روحانی زده شد و وظیفه باقی کارها به عهده وزیر کار بود، اما اهمال‌کاری از جانب ربیعی باعث شد تا به تحقق تعهدات او شک ببریم.

وی خاطرنشان کرد: ربیعی به مردم خراسان شمالی وعده داده بود که پتروشیمی این استان را گسترش دهد اما با توجه به محرومیت منطقه که سرمایه گزار بخش خصوصی تمایلی به حضور در مناطق محروم و دور را ندارد، دراین‌باره نیز دولت وظیفه دارد جایگزین سرمایه‌گذاران شود و خلأها و کاستی‌های این بخش را جبران کند به همین منظور؛ کلنگِ توسعه این منطقه در سال ۹۳ توسط رئیس‌جمهور زده شد که در این رابطه وزیر کار وظیفه داشتند از این فرصت استفاده کنند و بستری برای اشتغال‌زایی جوانان این منطقه ایجاد کند اما جز دادن وعده‌های بیهوده‌کاری از پیش نبرد.

وی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز، این منطقه سرمایه‌های بالقوه‌ای داشت که آقای ربیعی وظیفه هدایت این منابع و سرمایه‌ها را برنامه‌ریزی ویژه داشتند ولی به دلیل کوتاهی‌های او این بخش نیز از سهم کلانی که در کشور توزیع‌شده بود، محروم ماند و این بی‌عدالتی درباره مردمی که حق استفاده از این منابع را داشتند صورت گرفت که دراین‌باره نیز بنده بارها به‌صورت  کتبی و شفاهی تذکرات خود را در قالب کوتاهی‌های محلی و ملی او ارائه کردم اما متأسفانه تنها با وعده وعیدهای پوچ روبرو شدم. 

نماینده مردم 5 شهرستان استان در مجلس همچنین در پاسخ به طرح استیضاح متعددی که تاکنون درباره وزیر کار انجام و پس از مدتی منتفی شد هم اظهار کرد: این بار رویکرد مجلس درباره این مسئله جدی است چراکه نمایندگان دیگر فریب وعده‌های توخالی و رجزخوانی‌هایی که همیشه ایشان انجام می‌داد را نخواهند خورد.  

اکبری در پایان تصریح کرد: دو ماه پیش مشاوران وی با ارائه وعده‌های توخالی به برخی از استیضاح‌کنندگان، آن‌ها را مجبور به پس گرفتن امضاءهای خود کردند. حتی این مشاوران سراغ بنده هم آمدند اما من قبول نکردم و اظهار داشتم که مدیریت ضعیف ایشان برای همگان روشن‌شده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر