روند توسعه در خراسان شمالی می‌توانست بهتر از وضع موجود باشد

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی گفت: روند توسعه‌یافتگی در استان می‌توانست بهتر از وضع موجود باشد و هنوز به شرایط مطلوب دست پیدا نکرده‌ایم.

 

 

به گزارش شرق 24، رضا بهمن پور در گفتگو با اتفاقیه اظهار داشت: اگر ثبات مدیریتی و شناخت نباشد، مدیران به‌صورت جزیره‌ای عمل کرده و فقط عملکرد خود را می‌بینند و ارزیابی می‌کنند، درصورتی‌که موفقیت زمانی حاصل می‌شود که عملکردها در ارتباط با یکدیگر بررسی شود.

بهمن پور با تأکید بر اینکه باید دید درواقع عملکردها در کنار هم بر خروجی توسعه استان چه تأثیری داشته است، عنوان کرد: وقتی در دین ما هم ذکرشده است که خوبی‌های دشمنانت را ببین اما این نگاه در استان کمرنگ است.

وی تصریح کرد: رویکردها در مسیر توسعه استان درست نیست و تا زمانی که نگاه‌های سیاسی بر عملکرد و خروجی مدیران ارجحیت داشته باشد نمی‌توانیم کاری را پیش ببریم.

وی با اشاره به اجرای برنامه تحلیل عملکرد کارگروه اشتغال استان طی اویل سال آینده، اظهار داشت: باید مشخص شود این کارگروه‌ها بر اساس تعداد مصوبات و بودجه‌هایی که داشته تا چه میزان بر اساس اولویت‌های دولت حرکت کرده و چه میزان اشتغال، توسعه و یا سرمایه‌گذاری ایجادشده است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی با تأکید بر ایجاد فضاهای جدید کسب‌وکار در استان، افزود: در حال حاضر توان و انرژی مدیران صرف اموری می‌شود که تغییر و تأثیری بر اقتصاد استان نگذاشته است.

بهمن پور اظهار داشت: برنامه‌های اقتصادی باید بر پایه بهبود فضای کسب‌وکار شکل بگیرد و مدیران اقتصادی هدفمند و در چارچوب این برنامه عمل کنند، امری که در کشورهای توسعه‌یافته محقق شده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر