فرهنگ‌سازی، مؤثرترین گام برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: در استان آن‌چنان‌که باید فرهنگ‌سازی در این زمینه هنوز محقق نشده است و برگزاری این همایش‌ها به‌منظور فرهنگ‌سازی در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است.

 

 

به گزارش شرق 24، یحیی نیکدل در همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: رعایت حقوق مصرف‌کنندگان تنها مختص تولیدکنندگان نیست و تمام گیرندگان خدمت ازجمله مراکز آموزشی، دستگاه‌ها و شرکت‌ها و غیره در این فرآیند شرکت دارند.

وی با بیان اینکه انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در سال ۸۸ در مجلس تصویب شد و در استان طی سال ۹۵ فعالیت خود را شروع کرد، گفت: مصرف‌کنندگان شامل مصرف‌کنندگان کالا و خدمات و واحدهای مصرف‌کننده مواد خام هستند و ۴۶۰ ارگان و دستگاه و اعم از بانک‌ها، بیمارستان‌ها و غیره به‌عنوان نماینده مردم در این زمینه وظایف بر عهده‌دارند تا بنگاه‌ها اقتصادی و غیره برای ارائه خدمات و کالاهای بهتر به مردم ترغیب و تشویق شوند.

تولیدات باید به سمت رقابت با بازار جهانی بروند

عضو هیئت‌مدیره و معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز در این همایش گفت: تولید صرفاً باید باهدف مصرف داخل نباشد و تولیدات باید به سمت رقابت با بازار جهانی بروند.

رضا کوثری با بیان اینکه امروزه موانع مختلفی بر سر راه تولید وجود دارد، اظهار داشت: یکی از این موانع مالیات است که به دلیل اینکه شفاف نیست همه به‌نوعی از آن فراری هستند.

وی با بیان اینکه باید یک پیوست بین آموزش عالی و صنعت برقرار شود، افزود: ظرفیت‌های زیادی در خراسان شمالی وجود دارد که باید به‌درستی برنامه‌ریزی و مدیریت شود تا سبب رونق توسعه و ایجاد اشتغال باشد.

وی با بیان اینکه باید سهم استان از تولید ناخالص داخلی که مجموعه درآمدهای یک‌ساله کشور است افزایش یابد، گفت: این امر مستلزم تمهیدات و برنامه‌ریزی‌هایی است که یکی از این عوامل بحث مدیریت هوشمند است.

ارائه محصول باقیمت و کیفیت مناسب از حقوق مصرف‌کنندگان است

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز در این همایش گفت: ارائه و عرضه محصول باقیمت و کیفیت مناسب از سوی تولیدکنندگان، از حقوق مصرف‌کنندگان است.

محمود دلپسند بر ارتقای کیفیت محصولات تولیدی تأکید کرد و گفت: ارتقای کیفیت محصولات سبب ارتقای رضایت مصرف‌کننده و درنهایت رونق تولید می‌شود.

وی افزود: در پروسه تولید و توزیع خدمات نگرانی‌هایی ازجمله عرضه کالاهای باکیفیت و باقیمت مناسب برای مصرف‌کنندگان وجود دارد که باید به آن توجه شود.

به گزارش خبرنگار ما در این همایش از 9 بنگاه اقتصادی برتر شرکت آرد آشخانه، شرکت فنی و مهندسی ارتفاع بران توس،شرکت توسعه گستر شاهیجان،شرکت سیمان بجنورد،شرکت فنی و مهندسی پیوند رایانه،قالی‌شویی پازیریک،شرکت آجر ماشینی امین اسفراین،شرکت سبک‌سازان شرق، شرکت صنایع چوبی پارت آوا درزمینهٔ حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان تقدیر شد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر