3 توصیه از حضرت زهرا(س) و خداحافظی با طلاق

حجت‌الاسلام رفیعی با اشاره به آخرین وصیت‌های حضرت زهرا(س) در بستر شهادت اظهار کرد: حضرت زهرا(س) درشب آخر شهادت خود به حضرت علی سه مطلب از زندگی خودشان فرمودند که اگر امروزه این سه نکته در زندگی‌ها رعایت می‌شد، اثری از طلاق نبود.

به گزارش جام نیوز، حجت‌الاسلام رفیعی در بیاناتی با اشاره به برخی ویژگی‌های حضرت زهرا(س) گفت: اگر خطبه فدکیه و حضرت زهرا(س) نبود امروز اثری از اسلام و شیعه نبود، در حقیقت تمام عظمت امروز شیعه از تلاش های حضرت زهرا(س) است.

 

وی با اشاره به آخرین وصیت‌های حضرت زهرا(س) در بستر شهادت اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در شب آخر شهادت خود به حضرت علی سه مطلب از زندگی خودشان فرمودند که اگر امروزه این سه نکته در زندگی‌ها رعایت می‌شد، اثری از طلاق نبود و بسیاری از معضلات اجتماعی در سطح خانواده ها به وجود نمی‌آمد.

 

حجت‌الاسلام رفیعی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) به شوهر خود فرمودند یاعلی من در زندگی به تو خیانت نکردم، به تو دروغ نگفتم و همیشه با تو همراه بودم  و مخالفتی با حرف تو نکرده‌ام.

 

این کارشناس دینی افزود: به عبارتی حضرت زهرا(س) بر سه محور «امانت» «صداقت» و «اطاعت» در زندگی تاکید کردند که اگر فقط این سه مطلب در زندگی های جوانان امروز رعایت می شد، طلاقی وجود نداشت.

 

افکار

115

 

نظرات

ارسال نظر