2 پلن پرسپولیس برای دور زدن محرومیت!/ ستاره جوان و بازیکنان آزاد لیگ در تیررس برانکو

اتمام قرارداد 7 بازیکن پرسپولیس در پایان لیگ هفدهم موضوع تازه‌ای نیست و به خاطر محرومیت باشگاه پرسپولیس از پنجره تابستانی بارها از زوایای مختلف به آن پرداخته شده است‌.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، اتمام قرارداد 7 بازیکن پرسپولیس در پایان لیگ هفدهم موضوع تازه‌ای نیست و به خاطر محرومیت باشگاه پرسپولیس از پنجره تابستانی بارها از زوایای مختلف به آن پرداخته شده است‌.

 

این‌که پرسپولیس که تقریبا قهرمانی‌اش در لیگ هفدهم مسجل شده و با برانکو دبل کرده، باعث شده هواداران این تیم سر از پا نشناسند اما هیچ‌کس نمی‌تواند منکر نگرانی شدید آن‌ها نسبت به آینده تیم‌شان باشد‌. محسن مسلمان‌، فرشاد احمدزاده،‌ کمال کامیابی‌نیا، محمد انصاری،‌ وحید امیری، رادوشوویچ و صادق محرمی، نفراتی هستند که در پایان فصل جاری قراردادشان به پایان می‌رسد و باشگاه تاکنون با این نفرات مذاکره‌ای برای تمدید قرارداد نداشته و اگر هم مذاکره‌ای صورت گرفته به توافق منجر نشده است‌. هرچه به پایان لیگ نزدیک می‌شویم نگرانی نزد پرسپولیسی‌ها افزایش می‌یابد، به خصوص این‌که چند نفر از این 7 بازیکن پیشنهادهای خوبی از تیم‌های داخلی و خارجی دارند که پیشنهاد 2 میلیاردی سپاهان به مسلمان و پیشنهاد دیناموزاگرب کرواسی به محرمی از جمله آن‌هاست.

 

گفته می‌شد باشگاه ابتدا می‌خواهد تکلیف برانکو مشخص شود و سپس بر مبنای لیست او مذاکره با بازیکنان را آغاز کند اما فعلا از هیچ‌کدام خبری نیست و توافق با برانکو هم شفاهی است‌. حتی اگر کار برانکو با پرسپولیس را هم تمام شده بدانیم، نگرانی بابت تمدید نکردن ستاره‌های سرخ به قوت خود باقی است‌. هرچند گفته می‌شود مسئولان باشگاه در تلاشند تا با اقدامات قانونی محرومیت باشگاه را لغو کنند. با این‌حال اگر فیفا رای را لغو نکرد، چه اتفاقی می‌افتد؟ در چنین شرایطی این سوال پیش می‌آید که اگر این 7 بازیکن قراردادشان را تمدید نکنند، باشگاه چه برنامه جایگزینی برای پر کردن جای خالی آن‌ها در دوره محرومیت دارد؟
 


مسئولان باشگاه برای مواجهه با بحران احتمالی عدم تمدید قرارداد ستاره‌های خود، 2 راهکار مدنظر دارند که اولی کوتاه مدت و دومی بلند‌مدت است‌. پرسپولیسی‌ها ظاهرا بازیکنان زیر 23 سال و آماده لیگ برتر‌ و دیگر لیگ‌ها را زیر ذره‌بین قرار داده‌اند تا با جذب آن‌ها برای تیم‌های پایه‌ای باشگاه و انتقال‌شان به لیست زیر 23 سال‌ تیم بزرگسالان به نوعی خلا ستاره‌هایشان را پر کنند‌. این پلن تا پایان نیم‌فصل نخست و آغاز نقل‌و انتقالات زمستانی می‌تواند بخشی از مشکلات پرسپولیس را در مدت محرومیت حل کند‌.

 

اما پلن دیگر برای نیم فصل دوم است‌. بر اساس شنیده‌ها باشگاه و برانکو لیستی از بازیکنان بزرگسال لیگ برتری تهیه کرده‌اند تا باشگاه در پایان لیگ با آن‌ها وارد مذاکره شود‌. گویا 5 بازیکن شاخص در پست‌های مختلف که بازیکن آزاد می‌شوند، مدنظر برانکو هستند که در پایان لیگ با آن‌ها مذاکره خواهد شد‌. درست است که باشگاه از نقل‌و انتقالات محروم است اما این محرومیت فقط شامل ثبت قرارداد است، نه عقد قرارداد‌. بر اساس حکم فیفا‌، پرسپولیس حق ثبت قرارداد ندارد اما برای عقد قرارداد هم منع قانونی وجود ندارد و پرسپولیس می‌تواند در ابتدای فصل با بازیکنان مدنظر توافق داخلی امضا کند و آن‌ها را به سایر تیم‌ها به مدت یک نیم‌فصل قرض دهد و در فرصت نقل‌و انتقالاتی نیم فصل دوم قرارداد رسمی امضا کند‌. دقیقا همان کاری که باشگاه استقلال پس از محرومیت از نقل‌و انتقالات در‌مورد سرور جپاروف انجام داد و او را قرضی به سپاهان داد و در نقل‌و انتقالات تابستانی قراردادش را ثبت کرد تا جپاروف برای آبی‌ها بازی کند‌.

خراسان

110

نظرات

ارسال نظر