انتصابات درجهت حرکت و توسعه است

استاندار با بیان اینکه مردم و مدیران باید انتصابات را به‌عنوان تزریق خون جدید در جهت حرکت و توسعه استان بدانند، اظهار داشت: بنابراین انتصابات لزوماً معنایش این نیست که مدیرانی که تغییر می‌کنند عملکرد ضعیفی داشته‌اند.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل ازاتفاقیه، محمدرضا صالحی در آخرین نشست شورای اداری سال 96 که با محوریت تکریم و معارفه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار برگزار شد نسبت به برخی شایعه‌سازی‌های پیرامون انتصابات در فضای مجازی هشدار داد: از گمانه‌زنی پرهیز کنید چراکه ما باکسی تعارف نداریم و هر زمان نیاز به تغییر باشد این امر انجام می‌شود.

وی پیگیری تحقق هدف‌گذاری‌های استان، توسعه متوازن مناطق، تقویت بخش خصوصی، افزایش صادرات، پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و مبارزه مستمر با فساد اداری و مالی را ازجمله انتظارات خود از معاونت جدید امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برشمرد.

مقام عالی دولت در استان، سال 97 را سال شادابی و نشاط برای استان توصیف کرد و اظهار داشت: سال 97 سال بانوان، جوانان، اقوام و مذاهب مختلف است و بنابراین مدیران کل ضمن قدردانی از زحمات تمامی بازنشستگان مشغول به کار، بهره‌مندی از جوانان را در دستور کار خود قرار دهند و در این راستا از تمامی مشاوران استاندار هم که تاکنون با من کار کرده‌اند، تشکر می‌کنم و در سال جدید بر اساس حکم جدید از مشاوران بهره‌مند خواهم شد.

صالحی همچنین نسبت به برنامه‌ریزی دقیق ستاد اجرایی خدمات سفر برای نوروز پیش رو، برنامه‌ریزی برای کشیک‌های نوروزی دستگاه‌های متولی، تحقق چهارشنبه‌سوری ایمن به کمک خانواده‌ها، ممنوعیت تردد خودروهای پلاک قرمز در تعطیلات بدون داشتن مأموریت خاص تأکید کرد و از سفر جمعه ۲۵ اسفندماه جاری به شهرستان راز و جرگلان برای ملاقات مردمی خبر داد.

عملکردها را در سال جدید نوسازی کنیم

نماینده ولی‌فقیه استان نیز در این جلسه اظهار داشت: در آستانه سال جدید گردوغبارهایی که بر ذهن و فکر ما نشسته است را شست‌وشو دهیم و سعی کنیم عملکردها را در سال جدید نوسازی کنیم.

آیت‌الله یعقوبی با بیان اینکه انقلاب کردن آسان ولی انقلابی ماندن مشکل و اجرای اراده آسان ولی تداوم آن سخت است، بر نوسازی اراده‌ها، نیت‌ها و عملکردها تأکید کرد و گفت: اگر چنین ارزیابی از خود داشته باشیم و برای بهتر شدن برنامه‌ریزی کنیم، هر روز ما عید است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به عید نوروز، گفت: همان‌گونه که در این ایام خانه‌تکانی می‌کنیم باید خانه دل را هم تکان دهیم چراکه ممکن است گردوغبار غفلت، کم‌کاری، درست عمل نکردن به وظایف روی دل نشسته باشد.

وی عنوان کرد: پایان سال فرصت خوبی برای جبران کوتاهی‌ها نسبت به مردم و نظام و حل گرفتاری‌هاست و اگر اختلاف‌های بی‌جهتی به وجود آمده باید استغفارکنیم.

بهره‌گیری از تجارب استان‌های پیشرو در حوزه سرمایه‌گذاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز در این نشست به‌عنوان اولین سخنرانی خود در این سِمت اظهار داشت: تحقق سیاست‌های دولت و استاندار جزو برنامه‌ام است اما روش و راهکارهای نیل به این اهداف را مطابق با روش خود که متناسب با مقتضیات زمانی و پیشرفت علم و فناوری است را دنبال خواهم کرد.

مجید پور عیسی با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از نظرات مشورتی نخبگان، دستگاه‌های نظارتی و رسانه‌ها افزود: به اصل مهم برنامه‌ریزی از پایین به بالا اعتقاددارم و خود را معطل ابلاغ دستورات بالادستی نمی‌گذارم و متناسب باسیاست‌های دولت کارها را پیش خواهم برد و تأکیددارم باسیاست‌های گذشته نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود و در بخش‌هایی ازجمله تأمین مالی باید تنوع و گستردگی در نظام تأمین مالی حاصل شود.
وی افزود: اصلاح فرآیندهای سرمایه‌گذاری و تسریع پاسخگویی مدیران به سرمایه‌گذاران مورد تأکید است و همچنین ایجاد ارتباط تنگاتنگ با صندوق توسعه ملی برای دریافت اعتبارات، بهره‌مندی از روش‌ها و فناوری‌های دنیای امروز و درنهایت کسب تجربه از استان‌های پیش رو ازجمله سیاست‌های من در این حوزه خواهد بود.
پور عیسی با بیان این‌که باید نسبت به امور خوش‌بین باشیم، تأکید کرد: خوش‌بینی به معنای وعده دادن نیست بلکه ایجاد تعامل و همفکری برای رسیدن به راهکارهای عملیاتی در حل مشکلات است.

 

گفتنی ست؛ در این نشست، حکم وزیر کشور برای مجید پور عیسی به‌عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی، قرائت و از سوی صالحی استاندار و آیت‌الله یعقوبی نماینده ولی‌فقیه در استان به وی اهدا شد. هم‌چنین با اهدای لوح سپاس، از تلاش‌های محمود دلپسند طی بیش از 4 سال تصدی این سمت قدردانی شد.

نظرات

  • ۱۹:۰۴,یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

    ان شاءالله همین باشه

ارسال نظر