سهمیه استخدامی ایثارگران در برخی از دستگاه های اجرایی مغفول مانده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: بنیاد شهید درزمینهٔ اشتغال جانبازان و احیای سهمیه 25 درصد استخدام ایثارگران را در دستور کار خود دارد که متأسفانه برخی از دستگاه‌ها دولتی و به‌ویژه بخش خصوصی در این زمینه خوب عمل نکردند.

 

 

سید عابس حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه انتظار ما از دستگاه‌ها و ادارات رعایت سهمیه استخدام جانبازان است، افزود: امروزه هجمه ناجوانمردانه به فرهنگ ایثار و شهادت و در بحث اشتغال نیز این جریان معکوس و سیاه نمایی ها به وجود آمده است که تمام اشتغال و امکانات جامعه در اختیار جانبازان و فرزندان آن‌ها است.

وی با بیان اینکه تمام جانبازان تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند، افزود: درزمینهٔ تأمین مسکن برای جانبازان بالای 25 درصد به‌صورت کامل انجام شده است و برخی از جانبازان که خواستار زمین هستند نیز برای تأمین خواسته آنان، پیگیری برای واگذاری زمین‌هایی در حلقه سنگ بجنورد در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برای تأمین مسکن جانبازان زیر ۲۵ درصد نیز در هشت اولویت در حال انجام است، اظهار داشت: سالانه 600 نفر از جانباز زیر 25درصد در این استان بر اساس اولویت‌بندی وام تأمین مسکن دریافت می‌کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: مجتمع ایثارگران بجنورد شامل بخش‌های رفاهی و اسکان، توان‌بخشی، ورزشی و غیره اکنون 90 درصد پیشرفت دارد و بخش درمانی نیز بعد از تجهیز طی سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

حسینی افزود: در استان 9 هزار و 401 نفر ایثارگر، دو هزار و 652 شهید، 77 نفر جانباز بالای 70 درصد، هزار و 848 نفر 25 الی 70 درصد، 374 نفر آزاده و ۴ هزار و ۴۵۰ جانباز زیر 25 درصد وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه هزار و 50 نفر از جامعه ایثارگران خراسان شمالی متقاضی شغل‌اند، تصریح کرد: طی امسال ۱۳۰ نفر استخدام شدند و استخدام مابقی سهمیه با جدیت از طریق معاون امور ایثارگران استانداری پیگیری می‌شود تا دستگاه‌ها موظف به گزارش عملکرد خود در این زمینه شوند.

نظرات

ارسال نظر