۱۰۰ زندانی جرائم غیر عمد در سطح زندان‌های استان در حبس هستند

مدیرعامل ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان خراسان شمالی گفت:۱۰۰ زندانی جرائم غیر عمد در سطح زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند که به کمک خیرین نیازمندند.

 

 

به گزارش شرق 24، رضا استاجی با اشاره به اینکه تعداد ۱۰۰ زندانی جرائم غیر عمد در سطح زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند، اظهار داشت: امیدواریم تا پایان سال موجبات آزادی تعدادی از این افراد با کمک‌های خیرین و نیکوکاران توسط ستاد دیه فراهم شود.

استاجی افزود: با اقدامات در حال انجام در تلاش هستیم تا موجودی زندانیان استان را در محکومیت‌های عدم پرداخت دیه در سوانح رانندگی و حوادث کارگاهی تا پایان سال به صفر برسانیم.

وی در خصوص ترویج کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و فرهنگ‌سازی کمک خیرین به‌منظور کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در ماه پایانی سال، با ترویج فرهنگ کمک خیرین و نیکوکاران استان موجب آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیر عمد را از سطح زندان‌های استان فراهم شود.

مدیرعامل ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان خراسان شمالی گفت : کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، ضمن کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در پیشگیری از گرایش خانواده محکومین به آسیب‌های اجتماعی بسیار تأثیرگذار است.

استاجی با بیان اینکه تعداد اندک از زندانیان جرائم غیر عمد در استان را زنان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا موجبات آزادی تعداد اندک زندانیان جرائم غیر عمد زن زندان‌های استان نیز در این ایام فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: طی جلسه‌ای با حضور مقامات قضایی پس از طرح تعدادی از پرونده‌های مددجویان جرائم غیر عمد نهایتاً با آزادی ۱۵ مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندان‌های خراسان شمالی با مساعدت ستاد دیه استان موافقت شد.

نظرات

ارسال نظر