آیت الله شاه آبادی دار دنیا را ترک کرد

آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری صبح امروز به دیار باقی شتافت.

به گزارش جام نیوز، آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و فرزند مرحوم آیت‌الله شاه‌ آبادی استاد عرفانی حضرت امام خمینی رحمه الله علیه پس از یک دوره بیماری صبح امروز به دیار باقی شتافت.

 

نصرالله شاه‌آبادی (زادهٔ ۱۳۱۰ در قم درگذشت ۲۱ بهمن ۱۳۹۶) از مجتهدین شیعه، نماینده کنونی استان تهران در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و فرزند مرحوم محمدعلی شاه‌آبادی می‌باشد.

 

او در سال ۱۳۱۰ هجری شمسی به دنیا آمد. تحصیلات خود را در تهران آغاز کرد و از اساتید تهران استفاده کرد و بعد از فوت پدرش به قم آمد و از اساتید بنام حوزه قم از جمله حضرات آیات بروجردی، سید محمد حجت و سید محمدتقی خوانساری استفاده نمود.

 

در سال ۱۳۳۰ تحصیلات حوزوی خود را در نجف نزد علمای حوزه همچون حضرات آیات سید ابوالقاسم خویی، سید عبدالهادی شیرازی، سید محمد روحانی و شیخ حسین حلی گذراند.

 

همچنین وی شاگرد امام خمینی نیز بوده‌ است.آیت الله شاه آبادی در سال ۱۳۴۹ به تهران بازگشت و به تدریس و اقامهٔ نماز در تهران پرداخت و پس از اعزام به قم به تدریس علوم دینی در حوزه علمیه می‌پردازد.

 

مهدی شاه‌آبادی برادر وی است.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در ۸ شهریور ۱۳۹۶ با صدور پیامی درگذشت روح‌الله شاه آبادی، برادر وی، را به ایشان تسلیت گفت.

 

همسر وی نیز در اول مهرماه ۱۳۹۶ درگذشت.

 

آیت الله نصرالله شاه آبادی در شامگاه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ بر اثر زخم دیابت، گرفتگی عروق پا و ایست تنفسی در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان بقیةالله بستری شد.

 

115

 

نظرات

ارسال نظر