خراسان شمالی در وصول مالیات جزو استان های آخر کشور است

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی جزو 5 استان آخر کشور در زمینه وصول مالیات است.

 

 

به گزارش شرق 24، یوسف یعقوبی نژاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خراسان شمالی جزو 5 استان آخر در زمینه وصول مالیات قرار دارد، اظهار داشت: طی 11 ماهه نخست امسال ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات در استان وصول شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است.

یعقوبی نژاد تصریح کرد: از این میزان 133 میلیارد تومان مالیات مستقیم و 68  میلیارد تومان مالیات ارزش‌افزوده بوده است.

 وی با بیان اینکه از سال ۸۷ تاکنون بیش از  ۲۶۶ میلیارد تومان از محل مالیات‌های ارزش‌افزوده در استان به حساب شهرداری و دهیاری‌ها واریز شده است، افزود: از مالیات ارزش‌افزوده در سال جاری 62  میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری‌ها و دهیاران واریز شده است که این میزان عوارض واریز شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 25 درصدی داشته است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی با بیان اینکه امسال 24 هزار و 300 فقره اظهارنامه اشخاص حقیقی تسلیم شده است، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد رشد داشته است.

 وی خاطرنشان کرد: همچنین یک هزار و 850 اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی تسلیم شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه تنها در سال ۹۳ در وصول مالیات جهش در استان وجود داشت، اظهار داشت: افزایش وصول مالیات طی این سال به دلیل وصول مطالبات مربوط به سال‌های قبل بود.

یعقوبی نژاد افزود: طی سال ۹۴ و ۹۵ در زمینه وصول مالیات در استان ۴ درصد افزایش و در سال جاری نیز طی ۱۱ ماهه با کاهش ۵ درصدی وصول مالیات را شاهد هستیم.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر