آماده‌باش ۳ هزار نیروی پلیس استان خراسان شمالی در طرح نوروز97

فرمانده انتظامی خراسان شمالی از آماده‌باش سه هزار نیروی پلیس در قالب طرح نورزی عید ۹۷ و ۲۰۰ نفر نیروی کمکی از مرزبانی استان خبر داد و افزود: اکیپ‌های پلیس از روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

 

 

 

سردار علیرضا مظاهری در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۳۰ نفربر اثر تصادف در محورهای برون‌شهری خراسان شمالی فوت شدند که نسبت به مدت سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است.

وی بابیان اینکه امسال آمار تصادفات فوتی در محورهای استان بسیار نگران‌کننده است، اظهار داشت: طی این مدت دو هزار و ۳۲ مورد تصادف فوتی، جرحی و خسارتی در محورهای برون‌شهری خراسان شمالی به وقوع پیوسته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی بیان داشت: همچنین طی این مدت دو هزار و ۷۶۱ مورد تصادف درون‌شهری در خراسان شمالی رخ‌داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

سردار مظاهری اظهار کرد: متأسفانه تصادفات درون‌شهری منجر به فوت ۳۷ نفر از شهروندان شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.

وقوع ۲۰ فقره قتل در استان

مقام ارشد انتظامی در خراسان شمالی همچنین با اشاره به افزایش پرونده‌های کشف جرائم در استان گفت: طی امسال ۲۰ فقره قتل کشف‌شده که ۱۶ مورد آن مربوط به سال جاری و چهار مورد مربوط به سال‌های گذشته بوده است.

وی افزود: همچنین پنج هزار و ۵۵۸ مورد سرقت در خراسان شمالی رخ‌داده که در این راستا دو هزار و ۳۶۴ نفر سارق دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی با بیان اینکه درمجموع سرقت‌ها، رشد دودرصدی کشف‌ها و در کشف سرقت‌های مهم نیز رشد چهاردرصدی را شاهد بودیم، تصریح کرد: به‌منظور برخورد با سارقان حرفه‌ای ۱۵ مورد طرح مبارزه با سرقت در سطح استان اجراشده و درنهایت  ۴۳ باند سارقان احشام، منزل، خودرو و سایر سرقت‌های متلاشی شدند.

سردار مظاهری گفت: یک هزار و ۷۹ مورد پرونده جعل و کلاه‌برداری طی امسال در استان تشکیل‌شده که ۹۳۲ مورد از آن‌ها منجر به کشف و ۷۴۰ نفر نیز بازداشت شدند.

۶۴ هزار و ۲۷۴ مورد تذکر لسانی

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: به‌منظور جلوگیری از بدحجابی در جامعه ۶۴ هزار و ۲۷۴ تذکر لسانی،  به خانم بدحجاب داده‌شده که یک هزار و ۷۲۰ مورد تعهد کتبی و ۱۶مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.

سردار مظاهری اظهار کرد: همچنین با دو نفر خانم که اقدام به کشف حجاب در خراسان شمالی کردند برخورد شد.

تشکیل ۴۸۱ پرونده توسط پلیس فتا

مقام ارشد انتظامی در خراسان شمالی همچنین به پرونده‌های تشکیل‌شده در حوزه پلیس فتا اشاره کرد و گفت: طی امسال ۴۸۱ پرونده درزمینهٔ فضای مجازی تشکیل‌شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته است.

سردار مظاهری افزود: بیشترین موضوع جرائم در این زمینه برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب  بوده است که در این راستا ۶۸ نفر دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی‌شده‌اند.

سردار مظاهری برداشت‌های اینترنتی، کلاه‌برداری، هتک حیثیت، مشکل اخلاقی و سایر موارد را ازجمله دلیل‌های تشکیل پرونده توسط پلیس فتا برشمرد و افزود:۸۹ فقره سرقت و کلاه‌برداری اینترنتی نیز کشف شد.

نظرات

ارسال نظر