امام جمعه بجنورد: نماز جمعه غفلت ها را می زداید

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های این هفته نماز جمعه بجنورد مرکز خراسان شمالی با انتقاد از برگزاری برخی برنامه ها در روز جمعه گفت: برای این فریضه دینی رقیب درست نکنیم.
وی گفت: نماز جمعه باید با شکوه بیشتری برگزار شود و البته این خواست قرآن است که افراد به نماز جمعه بی توجه نباشند و در وقت نماز جمعه به تجارت نپردازند.
امام جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: برپایی جمعه بازارها و سایر برنامه ها در جمعه، رقیبی برای نماز جمعه است.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی اظهار کرد: اما گاهی اوقات افراد در زمان برگزاری نماز جمعه کارهایی را انجام می دهند که فرصتی برای آن ها به منظور حضور در نماز جمعه فراهم نمی شود.
وی افزود: نماز جمعه سفره ای است که امام خمینی(ره) آن را پهن کرد و با خون شهدا به ثبات رسید.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی به فرا رسیدن سالروز میلاد امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: این امام همام، با علم خود، به روشن گری پرداخت و حمایت از ضعیفان و مستضعفان در اولویت بود.
وی به برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر رضوی به میزبانی بجنورد اشاره و اظهار کرد: هنر وسیله و ابزاری برای تبیین و ترویج سیره ائمه (ع) است و سیره رضوی نیز در قالب هنر عرضه می شود.

*حرام است به کسی مسئولیت بدهیم که توان انجام آن را ندارد
امام جمعه بجنورد گفت: حرام است به کسی مسئولیت بدهیم که توان انجام آن را ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی اظهار کرد: کسی که شایستگی مدیریت و مقامی را ندارد، اوضاع را بدتر می کند، مدیری که خود را لایق نمی بیند نباید مدیریت و رهبری را قبول کند.
وی با بیان اینکه اسلام درحوزه مدیریت نیز حرام و حلال تعیین کرده است گفت: در حوزه مدیریت و ولایت برخی کارها حرام است و اگر کسی شایستگی مقام را ندارد حرام است که رهبری را قبول کند و البته تبعیت از او نیز حرام است.
امام جمعه بجنورد تاکید کرد: در حوزه تجارت نیز حلال وحرام باید رعایت شود و این نباشد که بدون توجه به حلال و حرام، تجارت انجام شود، گران فروشی و احتکار حرام است و در معامله ها انصاف باید رعایت شود.
وی گفت: رعایت حرام و حلال در اجاره نیز باید مورد توجه باشد و رهن بدون اجاره اشکال دارد، اگر منزلی را رهن می کنید، اجاره هم باید پرداخت شود.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

نظرات

ارسال نظر