انشعاب اب برخی ادارات غیر مجاز است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: از نیمه دوم سال ۹۶ پیگیری این شرکت به منظور شناسایی انشعابات غیرمجاز آغازشده است و انشعابات غیر متعارف در استان شناسایی می‌شوند.

 

 

 

غلامحسین ساقی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه از نیمه دوم سال ۹۶ پیگیری این شرکت به منظور شناسایی انشعابات غیرمجاز آغازشده است، اظهارداشت: در این راستا تمام صنوف که مصرف غیر متعارف دارند بررسی و این انشعابات شناسایی می‌شوند.

ساقی افزود: تاکنون ۱۰۰ انشعاب غیرمتعارف در استان شناسایی شده است و این امر همچنان ادامه‌دارد.

وی تصریح کرد:متاسفانه برخی از دستگاه‌های دولتی اقدام به وصل انشعاب‌های غیرمجاز می‌کنند و زمانی که برخورد می‌شود با واکنش این دستگاه‌ها مواجه می‌شویم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با بیان اینکه بیشترین انشعاب‌های غیرمجاز آب مربوط به شهرداری‌ها برای آبیاری فضای سبز با آب آشامیدنی است، گفت: با توجه به محدودیت آب و کاهش بارندگی‌ها پذیرفتنی نیست آبیاری فضای سبز با آب شرب تصفیه‌شده انجام شود و از شهرداری‌ها انتظار می‌رود آب آبیاری برای استفاده در فضای سبز را از آب شرب جدا کنند.

ساقی افزود: هیچ مجوز غیرقانونی توسط شرکت آب و فاضلاب شهری صادر نمی‌شود.

افزایش 20 درصدی میزان مصرف آب در روزهای پایان سال

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی گفت: هر چه از نیمه اسفندماه به سمت روزهای پایانی نزدیک می‌شویم میزان مصرف آب بیشتر می‌شود و اوج مصرف در روزهای پایانی سال بین ۱۵ تا ۲۰ درصد نسبت به بهمن‌ماه و نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی داشته است. 

 ساقی با بیان اینکه روزهای پایانی سال میزان مصرف آب بسیار بالا می‌رود، اظهارداشت: طی سال گذشته بیشترین پیک مصرف در روزهای 29 و ۳۰ اسفندماه بود که طی این روزها حدود یک هزار و ۴۰۰ لیتر در ثانیه آب توسط مشترکان مصرف می‌شود.

ساقی با بیان اینکه طی امسال در هیچ نقطه شهری در استان قطعی آب ادامه‌دار وجود نداشت، افزود: امسال تاکنون ۹۰ میلی متر بارندگی در استان وجود داشته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی  با بیان اینکه در حال حاضر در دو شهر اسفراین و شیروان اوضاع آب ذخیره پشت سدها خوب نیست، تصریح کرد: اکنون میزان آبی که از سدها برای تامین آب شرب در استان تحویل می‌گیریم نسبت به قبل کاهش‌یافته است و اگر با همین روند ادامه پیدا کند تابستان امسال در استفاده از آب سد با مشکل مواجه می‌شویم.

ساقی با بیان اینکه با کاهش فشار میزان اب مشترکان در صدد مدیریت آب برای سال پیش رو هستیم، افزود: اسفراین بیشترین میزان کاهش بارندگی را داشته است که احتمال اینکه در تابستان در این شهرستان دچار مشکل شویم وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی گفت: ۸۲ درصد از مشترکین شهری کم مصرف هستند و ۱۸ درصد از مشترکین بیشتر از الگوی مصرف استفاده می‌کنند که در این زمینه به دنبال فرهنگ‌سازی هستیم

ساقی مجموعه بدهکاری مشترکان این شرکت را سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: بیشتر بدهی شرکت آب و فاضلاب مربوط به دستگاه‌های دولتی است و بدهی مشترکین مسکونی یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰ حلقه چاه وجود دارد که برخی سطح آب آن‌ها کاهش‌یافته است و اکنون ۲۳ چاه جدید نیز برای مدیریت تامین آب موردنیاز حفر می‌شود.

وی افزود: در شهر بجنورد چهار چاه، شیروان سه چاه،اسفراین ۸ چاه، در آشخانه، زیارت، راز، قوشخانه، تیتکانلو و  سنخواست هر کدام یک چاه و در فاروج دو چاه حفر خواهد شد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر