تقویت پیام رسان‌های داخلی در دستور‌کار شورای‌عالی فضای مجازی

عضو هیئت رئیسه مجلس از ورود شورای عالی فضای مجازی برای تقویت پیام‌رسان‌های داخلی خبر داد

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به جلسه غیر علنی امروز(یکشنبه 27 اسفند) مجلس شورای اسلامی، گفت:ابوالحسن فیروزآبادی رئیس شورای عالی فضای مجازی و معاونانش میهمان جلسه غیر علنی نمایندگان مجلس بودند.

بیشتر بخوانید:

جلسه غیرعلنی مجلس: هرکشوری می‌‌تواند محدودیت‌های در فضای مجازی برای خود تعریف کند

وی افزود: در این نشست مسئولان شورای عالی فضای مجازی گزارشی کامل از عملکرد یک ساله این شورا و همچنین وضعیت و شرایط فضای مجازی در سطح بین‌المللی به بهارستان نشینان ارائه دادند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در این جلسه مطرح شد که هدایت جهانی به ویژه در حوزه اقتصادی حول محور فضای مجازی دنبال می‌شود، گفت: بنابراین ما باید در مسیری حرکت کنیم تا در فضای مجازی در عرصه بین‌المللی جایگاهی در این حوزه داشته باشیم.

رنجبرزاده تصریح کرد: هر کشوری که از فضای مجازی غفلت کند و صرفاً از برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه فضای مجازی در سطح جهانی که عمدتاً از سوی آمریکا اروپا و چین انجام می‌شود، تبعیت کند به صورت ناخدا گاه به نوعی در وضعیت مستعمره نوین قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه صرف وابستگی به  استفاده از تمامی برنامه‌ریزی‌های آنها در حوزه فضای مجازی برای ما مناسب نیست، تصریح کرد:باید تمام توان داخلی به کار گرفته شود تا ضمن حفظ هویت ایرانی، جایگاه کشورمان در حوزه فضای مجازی ارتقا یابد تا بتوانیم مدیریت فضای مجازی را در دست بگیریم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با بیان اینکه باید امتیاز  و تسهیلات در اختیار پیام رسان‌های داخلی قرار گیرد ، تصریح کرد:مسئولان شورای عالی فضای مجازی عنوان کردند که تقویت پیام رسان‌های داخلی در دستورکار این شورا است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد:نمایندگان مجلس این آمادگی را دارند که در راستای تقویت پیام رسان‌های داخلی با شورای عالی فضای مجازی همراهی کرده و قوانین نوین و لازم در این حوزه تصویب کنند.

انتهای‌پیام/

نظرات

ارسال نظر