نماینده پارلمان افغانستان حکومت وحدت ملی را به سهل انگاری در مبارزه با داعش متهم کرد

نماینده ننگرهار در پارلمان افغانستان اعلام کرد حکومت وحدت ملی برای سرکوب داعش در این ولایت به اندازه کافی تلاش نکرده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «آریانا»، نماینده ننگرهار در پارلمان اظهار داشت گروه تروریستی داعش در حال گسترش فعالیت هایش در این ولایت است.

وی در ادامه تصریح کرد مردم از فساد و ناامنی در این ولایت به ستوه آمده و حکومت وحدت ملی برای سرکوب داعش در ننگرهار تلاش نکرده است.ظاهر قدیر اظهار داشت:سیاستمداران داخلی در حالی برای مردم شرق این کشور دسیسه سازی می‌کنند که مردم از سوی داعش، نیروهای خارجی و مخالفان مسلح کشته می‌شوند.

وی افزود:جنگجویان گروه تروریستی «لشکر اسلام پاکستان» و گروه تروریستی داعش در شهرستان‌های اچین و «شینواری» فعالیت‌هایشان را افزایش داده است.

نماینده ننگرهار خاطرنشان کرد ما از طالبان می‌خواهیم تا به روند صلح بپیوندند، زیرا جامعه جهانی به قربانی مردم افغانستان احترام نمی‌گذارند.

از سوی دیگر، «عطاالله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار تاکید کرد، تلاش‌های بسیاری برای سرکوب داعش در این ولایت صورت گرفته و نیروهای امنیتی افغان در مبارزه با این گروه تروریستی دستاوردهای بسیاری داشته اند.

این در حالی است که پیش از این نیز برخی از نمایندگان پارلمان افغانستان تصریح کرده بودند که دست‌های پنهانی در حکومت وحدت ملی از گروه تروریستی داعش در این کشور حمایت می‌کند.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر