کی‌روش: دیدار برابر تونس همان بازی‌ای بود که به‌دنبالش بودیم/ سربازها برای کسب تجربه باید به خط مقدم بروند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید تونس همان فوتبالی را ارائه کرده که به‌دنبالش بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پس از دیدار برابر تونس اظهار داشت: ما امروز مقابل تیم خیلی خوبی بازی کردیم. تیم تونس بازیکنان بین‌المللی دارد و فوتبالی که این تیم ارائه کرد همان چیزی بود که انتظارش را می‌کشیدیم. آنها خیلی با سرعت توپ را به‌حرکت در می‌آوردند و این چیزی بود که ما در این بازی به‌دنبالش بودیم.

وی افزود: این برای بازیکنان ما به‌ویژه بازیکنان لیگ داخلی تجربه خیلی خوبی بود که مقابل تیمی بازی کنند که با سرعت بالا و در سطح بین‌المللی بازی می‌کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: بازیکنان ما ابتدا با کمی تردید بازی می‌کردند، اما کم‌کم این هراس ریخت و بازی متعادل شد و ما موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم. این شانس را به بازیکنان جوان‌تر دادیم که خودشان را نشان دهند.

«ما نیاز بیشتری به این نوع بازی‌ها داریم تا بتوانیم به سطح بین‌المللی و جام جهانی برسیم»، کی‌روش با بیان این جمله و با اشاره به نیاز یک تیم به تجربه گفت: بازیکنان می‌توانند از نظر تکنیکی و تاکتیکی خودشان را قدرتمندتر کنند، اما در فوتبال تنها چیزی که خریدنی نیست تجربه است و این تجربه را می‌توانید در چنین بازی‌هایی کسب کنید.

وی در پاسخ به این سؤال که سبک تونس تا چه‌حد به مراکش نزدیک است، گفت: قطعاً سیستم این حریف و بازیکنان تونس شباهت زیادی به مراکش دارد و ما از این فرصت برای کسب تجربه استفاده کردیم.

کی‌روش در پاسخ به خبرنگار دیگری که گفت: «شما نمی‌توانید تجربه را یک‌شبه به تیم اهدا کنید»، خاطرنشان کرد: ما چند بازیکن داشتیم که تجربه بین‌المللی نداشتند و تنها کاری که می‌توانستیم انجام دهیم این بود که بازیکنان را به خط مقدم بفرستیم. همه سربازها در سربازخانه خوب هستند، اما باید به خط مقدم بروند تا تجربه بین‌المللی به دست بیاورند.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر