نمایندگان افغان خواستار تشکیل حکومت موقت شدند

شماری از نمایندگان افغان اعلام کردند که به منظور جلوگیری از مداخله دولت افغانستان و برگزاری انتخابات شفاف در این کشور باید حکومت موقت ایجاد شود.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، شماری از نمایندگان افغان با متهم کردن حکومت وحدت ملی به تلاش برای مهندسی انتخابات پارلمانی تصریح کردند برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه باید یک حکومت موقت ایجاد شود.

«مولوی شهزاده شاهد» نماینده کنر در پارلمان افغانستان به «اطلاعات روز» گفت: حکومت وحدت ملی در نظر دارد تا با برگزاری انتخابات مهندسی شده افراد مورد نظرش را وارد پارلمان کند.

وی افزود: بنابراین مردم افغانستان نتیجه انتخابات پارلمانی و شورای شهرستان‌ها را نخواهند پذیرفت و ریاست جمهوری افغانستان نمی‌تواند با استفاده از زور نتیجه انتخابات را بر مردم تحمیل کند.

شاهد خاطرنشان کرد: برای کسب اعتماد مردم و برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه باید حکومت موقت ایجاد شود.

از سوی دیگر، برخی از نمایندگان نیز از عملکرد کمیسیون انتخابات افغانستان در تهیه فهرست رای دهندگان و تعیین مراکز رای دهی انتقاد کردند.

«عثمانی فراهی» از اعضای پارلمان افغانستان اظهار داشت: دولت افغانستان در فاصله پنج کیلومتری بسیاری از شهرستان‌های این کشور حاکمیت ندارد پس چگونه می‌تواند زمینه رای دهی برای مردم این کشور را فراهم کند.

«محمود سلیمان‌خیل» نماینده پکتیکا تصریح کرد حکومت وحدت ملی به منظور تقلب در انتخابات، مناطق ناامن را برای ایجاد مراکز رای دهی در نظر گرفته است.

این در حالی است که پیش از این نیز نمایندگان افغان، رهبران جهادی و احزاب سیاسی بارها حکومت وحدت ملی را به تلاش برای مهندسی انتخابات پارلمانی این کشور متهم کردند.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر