شجاعی: اتفاقی که برای من افتاد خارج از کنترلم بود/ باید تلاش کنیم نام ایران را در جایگاه بهتری قرار دهیم

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به ماجرای بازی کردنش با تیم یونانی مقابل تیمی از رژیم صهیونیستی می‌گوید که اتفاق رقم خورده برای او در کنترل خودش نبوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسعود شجاعی درباره دومین دیدار تیم ملی ایران در اردوی فروردین و بازی برابر الجزایر به سایت فدراسیون فوتبال گفت: دومین دیداری است که در این اردو انجام می‌دهیم. الجزایر هم مانند تونس شرایط مشابهی با مراکش دارد، اما الان مهم‌تر از همه، خود تیم ماست و کاری است که انجام می‌دهیم تا آماده حضور در جام جهانی شویم.

وی ادامه داد: در زمان باقیمانده تا جام جهانی چهار بازی دیگر پیش‌رو داریم و باید از این فرصت و بازی‌ها بهترین فرصت را ببریم؛ بهترین استفاده هم این است که بازیکنان جوان و بازیکنان باتجربه‌تر می‌توانند بهتر با هم هماهنگ شوند. از طرف دیگر در چنین بازی‌هایی است که سرمربی تیم ملی می‌تواند به بازیکنانی که جوان‌تر هستند میدان دهد تا برای بازی‌های سختی که پیش‌رو داریم محک خوبی خورده باشند و تجربه کسب کنند. این مهمترین اتفاقی است که با انجام این بازی‌ها برای تیم ملی رخ می‌دهد، دقیقاً مثل اتفاقی که برای ما در بازی با تونس رقم خورد و سرمربی تیم از آن بازی برای کسب تجربه بازیکنان جوان‌تر بهره برد و به خاطر همین در آن دیدار تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه‌تر در زمین بودند.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به روحیه بالای تیم ملی اظهار داشت: ما همیشه برای موفقیت تیم ملی می‌جنگیم، اما به نظرم در حال حاضر چیزی که بیش از نتایج بازی‌ها در بازی‌های دوستانه اهمیت دارد، کسب تجربه از بازی‌ با تیم‌های خوبی مانند تونس و الجزایر است. فکر می‌کنم این موضوع از هر چیز دیگری مهم‌تر است. این هدف اصلی ماست که تا قبل از جام جهانی به بهترین نحو آماده حضور در مسابقات شویم.

شجاعی به کیفیت حریف سه‌شنبه ایران مقابل الجزایر اشاره کرد و گفت: الجزایر در جام جهانی قبلی حضور موفقی داشت و تیم بزرگی نشان داد. آنها در بازی آخر در دیداری که مستحق شکست نبودند، به آلمان باختند و حذف شدند. این تیم هم‌اکنون هم بازیکنان بزرگی دارد که در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند. دیدار مقابل الجزایر یکی از سخت‌ترین بازی‌هایی است که تا قبل از بازی با مراکش انجام می‌دهیم. این تیم در خطوط مختلف تیم قدرتمندی است. ما بازی‌شان را دیده و آنالیز کرده‌ایم و فکر می‌کنم فارغ از هر نتیجه‌ای این دو بازی یک محک خیلی بزرگ و همچنین یک پیروزی برای ماست که مقابل تونس و الجزایر بازی کردیم. تجربه بسیار بزرگی برای همه تیم و حتی بازیکنان باتجربه‌ مثل من است که می‌توانیم مقابل تیمی تا این حد قدرتمند و باکیفیت بازی کرده و تجربه کسب کنیم و در نهایت یکی از حریفان‌مان در جام جهانی را بشناسیم.

وی در پاسخ به این سؤال که حضور شما در تیم ملی اتفاق خوبی است که می‌تواند تجربه‌تان را به بازیکنان جوان‌تر منتقل کند،‌ خاطرنشان کرد: این اعتقاد قلبی من است که اهمیتی ندارد پیراهن تیم ملی را مسعود شجاعی بپوشد یا بازیکن دیگری. مهم این است که در نهایت در جام جهانی بازیکنانی داشته باشیم که باتجربه، جوانی یا توانایی‌شان می‌توانند به سود تیم ملی کار کنند. فکر می‌کنم هیچ تفاوتی نمی‌کند که اسم این بازیکن چه باشد. مهم این است که یک بازیکن چقدر می‌تواند به تیم ملی کمک کند.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: این را همیشه گفته‌ام و الان هم تأکید می‌کنم برای من افتخار بسیار بزرگی است که می‌توانم پیراهن مقدس تیم ملی ایران را بپوشم. این فقط در حرف نیست. تلاش کرده‌ام در این چند ساله حرفم را با تمام وجود ثابت کنم. ایمان دارم که این افتخار بی‌نظیری است که توانستم دوباره به تیم ملی برگردم و پیراهن تیم ملی کشورم را بپوشم. فکر می‌کنم بزرگ‌تر از این برای بازیکنی اتفاق نمی‌افتد که بتواند با پیراهن تیم ملی کشورش در جام جهانی حضور داشته باشد.

کاپیتان تیم ملی ادامه داد: اینجا هستم تا تجربه دو بار حضور در جام جهانی، چند دوره حضور در جام ملت‌ها و سال‌ها بازی در اروپا را برای موفقیت تیم ملی کشورم به بازیکنان جوان‌تر انتقال دهم و از این طریق با توانایی که دارم بتوانم به تیم ملی ایران کمک کنم. من و همه بازیکنانی که در تیم ملی حضور داریم باید تلاش هر روزه‌مان این باشد که بتوانیم این پیراهن مقدس را در جایگاه بهتری قرار داده و اسم ایران را در جایگاه بهتری در فوتبال دنیا قرار دهیم. این تمام فکر و ذکر من است و با تمام وجود و با تمام افتخار تلاش می‌کنم این اتفاق بیفتد.

شجاعی در پاسخ به این سؤال که در فوتبال برای یک بازیکن هیچ اتفاقی بزرگ‌تر از این نیست که بتواند از نام کشورش در جام جهانی دفاع کند و الان شما فرصتی استثنایی دارید که در سومین جام حضور داشته باشید، اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم که بعد از وقفه‌ای که در تیم ملی نبودم، الان این فرصت برایم ایجاد شده که به کشورم خدمت کنم. بعضی وقت‌ها در زندگی اتفاق‌هایی می‌افتد که خارج از کنترل شماست و برای من این اتفاق در زندگی ورزشی‌ام افتاد. همیشه همه چیز در اختیار خود آدم نیست و آن اتفاق افتاد و من یک وقفه‌ای در تیم ملی نبودم. فکر می‌کنم بدترین اتفاقی بود که می‌توانست برای من بیفتد. در آن برهه همراهی با تیم ملی را از دست دادم و نتوانستم با تیم ملی کشورم باشم، اما الان خدا را شکر می‌کنم که می‌توانم مثل یک سرباز پیراهن تیم ملی را بر تن کنم و به این موضوع افتخار می‌کنم. از همه کسانی هم که کمک کردند تا در خدمت تیم ملی باشم، تشکر می‌کنم.

وی افزود: بعد از آن اتفاقات، سومین حضور در جام جهانی با پیراهن تیم ملی می‌تواند بزرگ‌ترین اتفاق زندگی شخصی و حرفه‌ای من باشد. نه به خاطر رکورد حضور در جام جهانی بلکه به این دلیل که می‌توانم با پیراهن تیم ملی دوباره در جام جهانی حضور داشته باشم و این بزرگ‌ترین اتفاق و افتخار برای من است. روزی که بتوانم سومین جام جهانی را با پیراهن ایران تجربه کنم فکر می‌کنم بزرگ‌ترین روز زندگی ورزشی من خواهد بود و روزی است که تا آخر عمر آن را فراموش نمی‌کنم. همان‌طور که قبلاً گفته‌ام دوست دارم آن روز را با یک اتفاق خوب جشن بگیریم. در آن روز از تمام وجودم مایه می‌گذارم تا با کمک بازیکنان دیگر بتوانیم باعث غرور و افتخار کشور شویم.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر